FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Sparta - 28. dubna 2024   15:00

Ukončeno
Olomouc
75' Šíp (Pospíšil)
1:4
(0:2)
Sparta
28' Krejčí ml.   • 33' Krejčí ml.  (Kairinen) • 53' Birmančević  (Ryneš) • 66' Kuchta  (Krejčí ml.)

Sestavy
Stoppen – Pokorný, Matys, Vraštil (69. Langer) – Chvátal, Breite (C) (90. Fiala), Pospíšil, Zorvan (69. Ventúra), Uriča – Zifčák (90. Hadaš), L. Juliš (54. Šíp).
Sestavy
Vindahl – Sørensen, Panák, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Sadílek (62. Laçi), Kairinen, Ryneš (62. Zelený) – Birmančević (69. Karabec), Kuchta (69. Olatunji), Haraslín (82. Pešek).
Náhradníci
Surovčík, Vorel – Mejdr, Solbakken, Tuci.

Přenos se aktualizuje automaticky

Tímto se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního odpoledne.
Sparta v úvodním poločase odskočila soupeři na dvě trefy, které vsítil Ladislav Krejčí. Po přestávce se k němu přidali Veljko Birmančević a Jan Kuchta. Poté Letenští trochu polevili, a tak první trefu v lize mohl zaznamenat Jáchym Šíp. Svěřenci Briana Priskeho v duelu dominovali, zapsali další tři body, čímž potvrdili první pozici ve FORTUNA:LIZE. Pokud se budeme bavil o Sigmě, tak v nadstavbě bude ve skupině o Konferenční ligu.
90+2'
Konec zápasu.
90'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Jan Fiala,
ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Matěj Hadaš.
88'
Olomouc měla problémy s napadáním soupeře, a tak přišel dlouhý pas na Pavla Zifčáka, jehož fauloval Ladislav Krejčí.
87'
Dlouhý pas Olomouce pustila letenská obrana do zámezí. Peter Vindahl si postavil míč a poslal ho na Victora Olatunjiho, jenž nepřešel před hradbu soupeře.
86'
Radim Breite ztratil míč, protože podklouzl. Do akce Sparty se zapojil Jakub Pešek, jenž vybíhal z ofsajdové pozice.
85'
Dlouhý pas mířil do pokutového území, kde se k hlavičce dostal Filip Panák. Ovšem zakončení letenskému stoperovi nesedlo, bude se kopat od branky.
84'
Victor Olatunji inkasoval ránu do hlavy, a tak bude hostujíc celek rozehrávat z klidné pozice. Letenští fanoušci vytváří na stadionu bouřlivou kulisu.
82'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Jakub Pešek.
82'
Olomouc chtěl rozehrát od svého brankáře, jenomže Tadeáš Stoppen poslal balon za postranní lajnu. Sparta tak bude moc vystřídat.
80'
Vstupujeme do poslední desetiminutovky normální hrací doby. Na trávníku sedí Lukáš Haraslín, jehož trápí zřejmě křeče.
Dnešní utkání sleduje 12359 diváků.
79'
Jáchym Šíp posunul míč za obranu Jáchym Šíp. Zleva postupoval do vápna Pavel Zifčák, který se pokoušel o technickou střelu, do které mu skočil Filip Panák.
78'
Zprava odcentroval Juraj Chvátal, ovšem před brankou nebyl nikdo v modrém dresu. Do vzduchu se tak vydal pouze Peter Vindahl.
75'
Šípův první ligový gól a čestný zásah Sigmy, 1:4
75'
Olomouc právě vstřelila branku!
Sigma se dočkala první trefy v utkání! Ladislav Krejčí se položil na trávník, aby balon zastavil. Avšak Martin Pospíšil si ho přehodil a odcentroval před branku, kde byl osamocený JÁCHYM ŠÍP. Na jeho hlavičku si sice Peter Vindahl sáhl, ale první trefu v lize tohoto mladíka neodvrátil – 1:4 Asistence: Martin Pospíšil.
75'
Standardní situace Sigmy byla rozehraná na zadní tyč. V náběhu byl Jakub Pokorný, který v dobré pozici míč netrefil.
74'
František Matys přihrával brankáři, který se po balonu natahoval marně. Koncentrace všech hráčů trochu opadla a za sparťanských chorálů se duel jen dohrává.
72'
Juraj Chvátal hledal prostor na pravé straně vápna, kam dával míč z jedné. Ovšem Radim Breite zastavil svůj pohyb a bude se kopat od brány.
71'
Olomouc si žádala pokutový kop, když do vápna mířil Jáchym Šíp. Ovšem jeho předskočil Jaroslav Zelený, jenž balon pro Spartu získal.
70'
Těžkou přihrávku dostal od spoluhráče Tadeáš Stoppen, který měl plné nohy práce. Následně se balonu zmocnila Sparta, která si vynutila faul.
69'
ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Denis Ventúra,
ze hřiště odchází Lukáš Vraštil, přichází Štěpán Langer.
69'
ze hřiště odchází Veljko Birmančević, přichází Adam Karabec,
ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Victor Olatunji.
66'
Nádherný ťukes Letenských, Kuchta dostal míč za Stopenna! 0:4
66'
Sparta právě vstřelila branku!
Tomáš Wiesner poslal parádní přihrávku do vápna, kde byl v náběhu Ladislav Krejčí. Toho atakoval Jakub Pokorný, a tak letenský kapitán nemohl zakončit. JAN KUCHTA byl sám před brankářem, jehož prostřelil – 0:4. Asistence: Ladislav Krejčí ml..
65'
Pěknou přihrávku za obranu dával Pavel Zifčák, když viděl v náběhu Jáchyma Šípa. Jenomže dobře se vrátil Ladislav Krejčí, jenž míč zastavil.
64'
K dalšímu zakončí se probojoval Filip Panák, ovšem čtvrtou branku Sparty nevsítil. Olomouc rychle přešla na útočnou polovinu, kde si Filip Uriča pomohl nedovoleným způsobem.
63'
U rohového praporku upadl Veljko Birmančević a přes něho přepadl i olomoucký obránce. Srbský hráč znovu vybojoval alespoň rohový kop.
62'
ze hřiště odchází Matěj Ryneš, přichází Jaroslav Zelený,
ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Qazim Laçi.
61'
Další dlouhý nákop Spaerty, po kterém skončil na hrací ploše Jan Kuchta, jehož trefil do temene hlavy František Matys.
60'
Po ošetření se už znovu hraje a Sparta se pokusila o dlouhý nákop, za kterým mířil Lukáš Sadílek. Ovšem balon dříve putoval za postranní lajnu.
58'
Se žlutým napomenutím bude hrát Tomáš Wiesner, který zezadu dojel Pavla Zifčáka. Olomoucký útočník potřebuje lékařskou pomoc.
57'
Kolmou přihrávku mezi obránce zkoušel Jan Kuchta, který dal míči malou razanci, a tak byl olomouckou obranou zachycený.
56'
Ladislav Krejčí odcentroval na zadní tyč, kde byl v náběhu znovu Jan Kuchta. Ovšem z branky vystartoval Tadeáš Stoppen, jenž si balon sebral do rukavic.
54'
ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Jáchym Šíp.
53'
Dlouhý nákop netrefil J František Matys, kterého odclonil Jan Kuchta. Za tuhle dvojici si naběhl Matěj Ryneš, který na hranici vápna přihrál doleva, odkud VELJKO BIRMANČEVIĆ zamířil k zadní tyči – 0:3. Asistence: Matěj Ryneš.
51'
Za obranu domácího celku se vydal Jan Kuchta, který už byl z úhlu sám před brankářem. Jenomže jej neprostřelil a následně šel praporek pomezního sudího nad hlavu.
50'
Na levé straně se snažil projít do vápna Filip Uriča, jenž měl proti sobě Kaana Kairinena a Asgera Sørensena. Domácí mladík přes tuto dvojice nepřešel.
49'
Sparta se znovu snažila vytáhnout střední řadu Olomouce. Kaan Kairinen následnou přihrávkou našel jen Jakuba Pokorného.
47'
Haraslín nádherně nachystal Kuchtovi loženku, ten ji spálil
47'
Neskutečné, co Sparta teď zahodila! Veljko Birmančević našel na druhé straně Lukáše Haraslína, který nevystřelil a přihrál před branku. Jan Kuchta už byl v jasné pozici, ale balon netrefil tak, jak by si představoval.
46'
Olomouc už rozehrála druhý poločas, který zahájila nákopem na levou stranu. Ve vzduchu byl nejvýše Asger Sørensen, ale následně si míč sebral Radim Breite.
46'
Začal druhý poločas.
Sparta do zápasu nastoupila ve velkém stylu a mohl jí poslat do vedení Jan Kuchta, jenž byl ale v ofsajdu. Následně Sigma vyrovnala hru a byla blízko otevření skóre, když na míč před odkrytou bránou nedosáhl Pavel Zifčák. Poté ale už úřadoval Ladislav Krejčí, jenž se prosadil z penalty a po rohovém kopu. od úvodní trefy už hrají Letenští v klidu a fotbalem se baví.
45+2'
První poločas skončil.
45'
Lukáš Haraslín si vyžadoval faul, který rozhodčí pustil. Ovšem zákrok Ladislava Krejčího na Filipa Zorvana už neprošel.
44'
Sparta kombinovala znovu blízko vápnu soupeře. Na dlouhou nohu se natahoval po balonu Veljko Birmančević, jenž podle sudího také fauloval Lukáše Vraštila.
42'
Lukáš Haraslín poslal centr na první tyč, kde byl ve vzduchu Juraj Chvátal. Sparta se chopila balonu a dál zavírá soupeře u jeho vápna. Produktivní Slovák nakonec zakončil jen nad branku.
41'
Hostující mužstvo nikam nespěchalo a chvíli podrželo čas. Následně Peter Vindahl našel Jana Kuchtu, jenž si poradil s dvojicí soupeřů. Sparta pokračovala po levé straně a vybojovala další roh.
39'
Ondřej Pechanec přispěchal k Janu Kuchtovi, aby mu důrazně domluvil. Vraťme se na trávník, kde už je Olomouc na útočné polovině.
38'
Sprinterský souboj mezi Františkem Matysem a Janem Kuchtou skončil faulem letenského útočníka. Olomoucky mladík si dal před něj tělo a zkušeně upadl. Poté dostal od reprezentačního útočníka pořádně vynadáno.
37'
Z dobrých dvaceti metrů se napřáhl Matěj Ryneš, jenž se dostal trochu do záklonu a branku Olomouce přestřelil.
36'
Jan Kuchta posunul míč na Veljka Birmančeviće, který nepřesně zakončil. Rozhodčí avizoval rohový kop, avšak srbské křídlo se přiznalo a bude se kopat od branky Sigmy.
35'
Jan Kuchta si ukázal kam chce balon, což se Ladislav Krejčí pokoušel najít. Ovšem hostující útočník byl v těsném ofsajdu.
34'
Lukáš Juliš přihrával před branku, kde se balonu chopil Peter Vindahl. Ten byl faulovaný, jelikož se po balonu natahoval také Martin Pospíšil.
33'
K rohovému praporku přispěchal Kaan Kairinen, který na malém vápně našel ve vzduchu LADISLAVA KREJČÍHO, jenž se hlavou nemýlil – 0:2. Asistence: Kaan Kairinen.
32'
Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
32'
Z přímého kopu trefil Lukáš Haraslín zeď, následně Lukáš Sadílek zase Pokorného. Bude z toho další rohový kop pro letenské mužstvo.
31'
Lukáš Juliš se vydal pomoci obraně, jelikož se na levé straně rozeběhl Lukáš Haraslín. Olomoucký útočník tak soupeře raději stáhl k zemi a uviděl žlutou kartu.
30'
Pokračujeme v utkání a u balonu je znovu hostující celek, který kombinuje na vlastní polovině. Ovšem Olomouc vytáhla napadání velmi vysoko.
28'
Krejčí bezpečně proměňuje penaltu, 1:0 pro Letenské!
28'
Letenský kapitán trochu pocuchal nervy příznivců Olomouce, když si balon šel ještě jednou postavit. LADISLAV KREJČÍ pak zamířil k levé tyči tak, že tam ani Tadeáš Stoppen nedoskočil.
26'
Kuchta padá po souboji s Pokorným, penalta pro hosty
26'
Pokutový kop pro Spartu! Matěj Ryneš poslal přízemní přihrávku před branku, kde Jana Kuchtu hlídal František Matys. Ovšem z druhé strany se přidal Jakub Pokorný, jenž skluzem trefil letenského útočníka.
25'
Olomouc vyrazila do rychlé akce a byla blízko branky! Juraj Chvátal přihrával před branku Sparty, kde se po balonu marně natahoval Pavel Zifčák.
24'
Zifčákovi v naprosté tutovce chyběl krok
24'
Od postranní lajny odcentroval Tomáš Wiesner, pro jehož nabídku z branky vystartoval Tadeáš Stoppen. Olomouc chtěla otočit rychle hru, což Sparta zastavila.
23'
Centr Sparty byl odvrácený za vápno, kde už se napřahoval Matěj Ryneš, jemuž ujely nohy. Sparta zůstává u balonu a dál kombinuje.
22'
Rohový kop rozehrál Lukáš Haraslín, který na penaltě našel Ladislava Krejčího, jehož hlavička byla sražená nad branku, a tak si Sparta celou situaci ještě zopakuje.
21'
Odražený balon si sebral Lukáš Haraslín, který vysouval Jana Kuchtu do brejku. Jenomže výborně se vrátil Lukáš Vraštil, jenž balon odvrátil na tribunu.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a stále se hraje bez branek. Olomouc přežila úvodní tlak Sparty a postupně hru vyrovnává.
19'
Martin Pospíšil roztáhl hru na levou stranu, odkud chtěl odcentrovat Filip Uriča. Ovšem trefil Tomáše Wiesnera a vybojoval rohový kop. Následný centr prodloužil Asger Sørensen a Sigma bude vhazovat.
17'
Po souboji s finským středopolařem Sparty zůstal na trávníku ležet Martin Pospíšil. Olomouc poslala pas na pravou stranu, odkud Pavel Zifčák přihrával na první tyč. Jenomže Jakub Pokorný balon netrefil tak, jak by si přál a míč putoval vedle.
16'
Působivé choreo hostů v barvách klubu na severní tribuně
16'
Asger Sørensen se pokusil o něco jiného, avšak jeho nákop na pravou stranu byl příliš dlouhý. Tadeáš Stoppen bude odkopávat od své branky.
14'
Standardní situaci rozehrával Lukáš Haraslín, který poslal pas na zadní tyčku, ale balon opustil hrací plochu. Letenští tak musí spěchat zpátky na svoje pozice.
13'
Veljko Birmančević hledal na prostředku Lukáše Haraslína, kterého fauloval Filip Zorvan. Sparta pošle před branku další centrovaný míč.
12'
Jenomže balon ztratil Tomáš Wiesner, jehož obral Filip Zorvan. Ten nákopem hledal Pavla Zifčáka, avšak míč na něj nepustil Filip Panák.
11'
Olomouc chtěla kombinovat vzadu, ale přišel nákop, jenž skončil u dánského brankáře Sparty. Hráči v rudých dresech už kombinují a hledají cestu k vápnu.
10'
Veljko Birmančević se krásně přetočil na míči, ale následně o něj přišel. Následně se faulem proti pravidlům provinil Tomáš Wiesner.
9'
Pavel Zifčák na pravé straně vysunul Juraje Chvátala, kterého obtěžoval Matěj Ryneš. Bude se odkopávat od branky hostujícího mužstva.
8'
Zpoza vápna se napřáhl Matěj Ryneš, jehož pokus mířil po zemi do pravého spodního rohu branky. Avšak dobře postavený Tadeáš Stoppen zasáhl.
6'
Kuchtův gól hlavou byl odvolán kvůli ofsajdu
6'
Matěj Ryneš dal na levé straně míč pod sebe, odkud odcentroval Ladislav Krejčí. K hlavičce se dostal Jan Kuchta, který trefil prostor u levé tyče. Jenomže letenský útočník se nacházel v ofsajdu, a tak gól nemohl platit.
6'
Veljko Birmančević sice ztratil balon, ale ten se od soupeře odrazil za postranní lajnu. Sparta bude vhazovat kolem středové čáry.
5'
Lukáš Haraslín přihrával před branku, ale balon proletěl až do zadní části šestnáctky. Veljko Birmančević hledal Jana Kuchtu, avšak obránci Sigmy srazili míč k brankáři.
4'
Dlouhé vhazování mířilo až do vápna, kde se balonu chopil Veljko Birmančević. Toho bránil František Matys, avšak srbské křídlo nepřesně odcentrovalo.
3'
Na pravé straně šestnáctky byl Lukáš Sadílek, jemuž se přihrávka nepovedla. Následně došlo k souboji, po kterém bude domácí celek vhazovat.
2'
Olomouc do dnešního střetnutí nastoupila v modrých dresech, Sparta hraje v rudém. Na Andrově stadionu je skvělá kulisa, především Letenští jsou hodně slyšet.
1'
Ondřej Pechanec dal pokyn k zahájení zápas. Jako první se balonu chopil Jan Kuchta a Sparta začíná kombinací od zadní řady své sestavy.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

SK Sigma Olomouc: Stoppen – Pokorný, Matys, Vraštil – Chvátal, Breite (C), Pospíšil, Zorvan, Uriča – Zifčák, L. Juliš.
Náhradníci: Digaňa – Fiala, Hadaš, Langer, Singhateh, Šíp, Ventúra, Vodháněl, Dohnálek.
Trenér: Jiří Saňák.

AC Sparta Praha: Vindahl – Sørensen, Panák, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Sadílek, Kairinen, Ryneš – Birmančević, Kuchta, Haraslín.
Náhradníci: Surovčík, Vorel – Karabec, Laçi, Mejdr, Olatunji, Pešek, Solbakken, Tuci, Zelený.
Trenér: Brian Priske.

Rozhodčí: Ondřej Pechanec – Petr Caletka, Jiří Kříž.
Ještě jednou vás vítám u posledního kola FORTUNA:LIGY. Ještě před nadstavbovou částí změří síly Olomouc se Spartou. Letenští už jsou jasným vítězem dlouhodobé části, otázkou je kolik budou mít bodů k dobru. Nyní se ale už pojďme podívat na sestavy obou mužstev.
Díky zaváhání Slavie má Sparta na vedoucí pozici už čtyřbodový náskok. Letenští v dosavadních devětadvaceti kolech nasbírali třiasedmdesát bodů. Letenští po prohře v Plzni zabrali a v posledních pěti duelech pak čtyřikrát vyhráli a remizovali s Mladou Boleslaví. Nejlepším střelcem Sparty pak je Veljko Birmančevič, jenž nasázel třináct branek. Po velké aféře se Olomouc znovu začíná zvedat. Hanáci zapsali do tabulky sedmatřicet bodů, což jim stačí na osmou příčku. Po sérii porážek pak domácí mužstvo zvítězilo s Jabloncem a naposledy si odvezlo body z Edenu. Nejlepším střelcem Sigmy pak je Lukáš Juliš, který se radoval jedenáctkrát.

Sparta s Olomoucí se naposledy střely na Letné už na konci července. Z vítězství 2:0 se radovali Letenští, když je do vedení poslal Lukáš Haraslín, jenž také dokonal konečný stav utkání.
V posledním kole dlouhodobé části FORTUNA:LIGY, se odehrají všechny zápasy v neděli v 15 hodin. SK Sigma Olomouc vyzve na Andrově stadionu tým AC Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.