FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Ml. Boleslav - 28. dubna 2024   15:00

Ukončeno
Jablonec
19' Polidar (Černák)
1:1
(1:0)
Ml. Boleslav
90+1' Hilál

Sestavy
Hanuš – Hurtado, Tekijaški, Polidar (90+2. Náprstek) – Černák, F. Souček, Martinec (84. Hübschman), Kratochvíl (C), Hollý – Čanturišvili, Pleštil (62. Alégué).
Náhradníci
Fendrich – Houska, Kanakimana, D. Souček, Velich.
Rozhodčí
L. Szikszay – L. Ratajová, M. Volf
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
2 027 diváků
Sestavy
Trmal – Fulnek (62. An. Kadlec), Karafiát (C), Suchý, Kostka – D. Mareček, Sakala (31. Král) – Kušej (62. Pulkrab), Ladra (80. Žitný), Solomon (62. Vaníček) – Hilál.
Náhradníci
Šeda, Mikulec – Matějovský, L. Fila, Kubista.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:8.
Dlouho se zdálo, že si domácí tým připíše důležitou výhru a po téměř pěti letech se mu povede v lize Mladou Boleslav na své půdě porazit, ale nestalo se. V nastavení vyrobil velkou hrubku jeho gólman, díky čemuž hosté dosáhli na vyrovnání. Pro Jablonec trochu kruté, utkání měl v podstatě pod kontrolou, avšak v závěru inkasoval hodně smolný gól, avšak i takové někdy padají.
90'
Hanuš to zpackal, po jeho minele srovnal Júsuf, 1:1
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
Hosté rozehrají ještě jednu standardku, duel za chvíli skončí.
90+4'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Haiderson Hurtado).
90+2'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Matěj Polidar, přichází Matěj Náprstek.
90+1'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté v nastavení srovnávají díky velmi kuriózní brance. Nemanja Tekijaški posílal malou domů svému brankáři, Hanuš však netrefil míč vůbec dobře a do bezpečí jej neodehrál, naopak přihrál soupeři před sebou, tím byl ABDALLÁH JÚSUF HILÁL, jenž následně udělal gólmanovi kličku a poté snadno zamířil do jeho prázdné brány.
90+1'
Vachtang Čanturišvili to zkusil z pravé strany, mířil však příliš mimo. Stále je to tedy těsné.
89'
A Jablonec bude kopat standardku v blízkosti hranice velkého vápna, podaří se jeho hráčům přidat druhý gól nyní?
88'
Alexis Alégué naběhl do otevřené obrany Boleslavi, jenže levačkou adresoval svůj střelecký pokus vysoko nad. Už mohli mít domácí jistotu.
87'
V pokutovém území Jablonce zůstává ležet jeden z jeho hráčů, jenž si stěžuje na křeč v pravé noze.
85'
Souček rozehrál standardku z pravé strany, míč tečoval jeden z jeho spoluhráčů ve vápně, avšak pouze nad bránu hostujícího mančaftu.
84'
ze hřiště odchází Jakub Martinec, přichází Tomáš Hübschman.
81'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Marek Suchý).
80'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Patrik Žitný. Hosté tak už střídat nemohou.
80'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Miloš Kratochvíl). Kartu inkasuje za faul na Ladru.
80'
Abdalláh Júsuf Hilál si vyskočil na centr po rohovém kopu, hlavou usměrnil balón přímo do Hanušovy náruče. Zamířit více ke vzdálenější tyči, mohli se hosté radovat.
78'
Až příliš přetáhnutý balón v podání domácího celku putuje ven z hrací plochy. Nepřesností je v posledních minutách k vidění více než dost.
76'
Filip Souček se dostal ke střele, které však chyběla větší přesnost, balón doputoval pouze za mladoboleslavskou bránu, avšak hostům se krátí čas.
74'
Daniel Mareček poslal míč nákopem pouze do pokutového území, Jan Hanuš vyběhl z brány a situaci pohlídal.
73'
Jablonečtí neudrželi balón na hrací ploše, vhazovat budou hosté.
71'
O chvíli později se do šance dostával Jakub Martinec, který ale v těsné blízkosti brány míč hlavou netrefil.
71'
Miloš Kratochvíl zkoušel střelu z ostrého úhlu, Matouš Trmal byl připraven.
70'
V posledních minutách moc pohledný fotbal k vidění není, hra je často přerušována vinou faulů na obou stranách.
68'
Abdalláh Júsuf Hilál byl při útočné protiakci poslán nedovoleně k zemi, v tomto případě se vše obejde bez karetního trestu, rozehrává Mladá Boleslav.
67'
Další žlutý trest, tentokrát na hostující straně. Provinil se Ondřej Karafiát (Mladá Boleslav).
64'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Jan Hanuš). Gólman Jablonce inkasuje trest za zdržování hry, zřejmě po zásluze.
62'
ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Alexis Alégué.
62'
ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Andrej Kadlec.
62'
ze hřiště odchází John Solomon, přichází Antonín Vaníček.
62'
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Matěj Pulkrab.
61'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Jakub Martinec). Domácí fotbalista hodně tvrdě zajel do protihráče.
60'
A domácí si dají repete, Tomáš Král byl tím, kdo míč odhlavičkoval mimo hrací plochu.
59'
Rohový kop rozehraje jablonecký tým.
57'
Michal Černák až příliš přetáhl svůj centr, jimž poslal balón za soupeřovu bránu. Mezitím zůstává na trávníku ležet Miloš Kratochvíl, faul se však nepíská.
56'
Hra se zklidnila, míč drží domácí fotbalisté, kteří se nikam moc neženou.
54'
John Solomon využil chyby v jablonecké obraně, potáhl si míč, avšak vystřelit už nedokázal.
52'
Hráč Mladé Boleslavi zahrál nyní zcela jasně rukou u levé hranice vápna, tady měla být udělena i karta.
51'
Byl to právě Ladra, který odcentroval před bránu, Jan Hanuš se ale natáhl a míč lapil do rukou.
50'
Další faul domácího mužstva, po kterém se už bude žlutit, potrestaným je Michal Černák (Jablonec), jenž poslal k zemi Ladru.
49'
Daniel Mareček byl u postranní lajny faulován střelcem zatím jediného gólu, Jablonci se verdikt moc nelíbí, ale respektovat jej musí.
48'
Dlouhý centr do vápna Jablonce šanci nepřinesl, domácí míč odvrátili do bezpečí.
48'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Tomáš Ladra).
46'
Začal druhý poločas.
První půle je za námi, k vidění v ní byl jediný gól, o který se postaral domácí tým, když se krásně prosadil Polidar. Těsný náskok si s sebou domácí mančaft odnáší do kabin, neboť Mladé Boleslavi se odpovědět nepodařilo. Dočká se ve druhém dějství nebo domácí tým naopak svůj náskok uhájí?
45+4'
První poločas skončil.
45+3'
Jablonec mohl z rohového kopu přidat do kabin druhý gól, žádný z jeho hráčů ale na letící míč nedosáhl.
45+2'
Dominik Pleštil se dobře vyhnul Fulnekovi, jeho ránu z úhlu však zblokoval Král.
45+1'
Jakub Fulnek se sice dostal ke střele, ale jeho rána byla velmi nepřesná a proletěla vysoko nad bránou.
45'
V závěru první půle je tu ještě jeden roh pro Boleslav.
44'
Teď si ale při kombinaci nerozuměli, míč tak získává protivník.
43'
Hosté dlouho kombinují na své polovině, dopředu se jim příliš nechce.
41'
Dominik Hollý nestihl míč před postranní čárou, soupeř bude pokračovat vhazováním na své obranné polovině.
39'
Jablonci je pískán faul na středové čáře, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí.
39'
Vasil Kušej se levačkou opřel do míče, vzduchem jej adresoval do náruče připraveného gólmana.
38'
Souhra na jeden dotek hostům moc nevyšla, finální střela končí mimo bránu, ale pokračovat se bude rohovým kopem.
36'
Další Kostkův centr před bránu, našel ale jen domácího Součka, jenž odkopává balón do bezpečí.
34'
Matouš Trmal musel hodně daleko z brány, skluzem se snažil zachránit situaci před dobíhajícím Pleštilem, kterého poslal k zemi, hlavní arbitr faul nepíská, ač nejspíš měl.
34'
Dominik Kostka dobře centroval z pravého křídla do vápna, žádného spoluhráče ale nenašel.
32'
Vachtang Čanturišvili si zpracoval přihrávku a střílel levačkou z dálky, ovšem přímo do náruče připraveného gólmana. Moc nebezpečné to nebylo.
31'
Zranění hostujícího fotbalisty bylo zřejmě vážnějšího charakteru.
31'
ze hřiště odchází Benson Sakala, přichází Tomáš Král.
30'
Po delší pauze se může pokračovat, je jasné, že ztracené minuty se na konci první půle nastaví.
27'
Znovu je hra přerušena, tentokrát zůstávají ležet na trávníku jak hráč domácího, tak toho hostujícího celku, jmenovitě Michal Černák a Benson Sakala.
27'
Dominik Hollý se dostal do šance, když se do míče opřel hlavou, avšak ten adresoval pouze do rukavic gólmana.
25'
Haiderson Hurtado a Miloš Kratochvíl zůstávají ležet na trávníku, za faul na toho druhého dostává žlutou kartu John Solomon (Mladá Boleslav).
25'
Útočný faul Boleslavi nezůstal nepovšimnut, provinil se Vasil Kušej.
24'
Hodně špatný centr poslal směrem k bráně Jakub Martinec, míč končí za ní.
22'
Hodně nepřesná rána jednoho z jabloneckých fotbalistů letí vysoko nad.
22'
Filip Souček trochu přetáhl centr na vzdálenější tyč, jeho tým ale u balónu zůstává, bude vhazovat aut.
19'
Polidar si naběhl za obranu a přehodil brankáře, 1:0
19'
Jablonec právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení. Hosté chybovali ve středovém kruhu, následoval dlouhý míč do vápna, kam naběhl MATĚJ POLIDAR, jemuž se povedlo skluzem míč tečovat a obloučkem jej odehrát za vyběhnutého gólmana. Parádně vyřešená situace ze strany domácího fotbalisty.
18'
Vasil Kušej dobře odcentroval do vápna, kde se k hlavičce dostal John Solomon, jenž ale minul vzdálenější tyč. Chybělo víc přesnosti.
17'
Tomáš Ladra se dobře uvolnil a poté střílel, ovšem příliš pomalu po zemi, Jan Hanuš tak moc práce neměl.
15'
Matěj Polidar se dostal do dobré palebné pozice, míč ale trestuhodně pořádně netrefil a namísto do brány jej adresoval kamsi k pravé postranní čáře.
13'
Vasil Kušej si z druhé vlny naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna, ovšem vystřelit se mu nepodařilo.
12'
Daniel Mareček měl co dělat, aby před dobíhajícím Pleštilem odehrál míč do bezpečí.
11'
Hodně dlouhý a nepřesný míč putuje za postranní brankovou čáru, rozehrávat bude jablonecký gólman.
10'
Jakub Martinec skončil na trávníku na útočné polovině, rozhodčí však faul nepíská.
9'
Odražený balón trefil z první Jakub Fulnek, avšak pálil příliš mimo.
7'
Balón poskakoval v pokutovém území, pak se dostal ven, John Solomon mohl situaci zachránit pro svůj tým, ovšem míč si velmi špatně zpracoval.
6'
Hosté rozehrají první rohový kop zápasu, dočkáme se gólu?
5'
Jablonec se lapil do ofsajdové pasti.
4'
Střelecký pokus z dálky vyslal na bránu Mladé Boleslavi Filip Souček, avšak hradbu těl před sebou neprostřelil.
4'
Daniel Mareček v poslední chvíli zabránil soupeřově šanci, kdy se do zakončení málem dostal Polidar.
3'
Karafiátův nákop se snažil doběhnout Vasil Kušej, ovšem tohle bylo příliš dlouhé.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FK Jablonec: Hanuš – Hurtado, Tekijaški, Polidar – Černák, F. Souček, Martinec, Kratochvíl (C), Hollý – Čanturišvili, Pleštil.
Náhradníci: Fendrich – Hübschman, Houska, Kanakimana, Náprstek, D. Souček, Velich, Alégué.

FK Mladá Boleslav: Trmal – Fulnek, Karafiát (C), Suchý, Kostka – D. Mareček, Sakala – Kušej, Ladra, Solomon – Hilál.
Náhradníci: Šeda, Mikulec – Žitný, Matějovský, Král, Pulkrab, L. Fila, Vaníček, An. Kadlec, Kubista.

Rozhodčí: L. Szikszay – L. Ratajová, M. Volf.
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti ligových soubojů na trávníku Jablonce se hned třikrát radoval z vítězství hostující mančaft, jednou vyhrál Jablonec a jednou skončil duel nerozhodně.
FK Mladá Boleslav

Hosté jsou ve zcela jiném postavení, s třiačtyřiceti body jim náleží pátá pozice a klidně se mohou ještě o jednu posunout. Mimo svůj stadion se ze čtrnácti klání přivezli sedmnáct bodů, když čtyřikrát zvítězili a pětkrát brali bod za remízu, k tomu přidali dvacet vstřelených a o tři více inkasovaných gólů. V minulém mači ukončili šňůru čtyř venkovních remíz v řadě a vyhráli 2:1 v Pardubicích.
V čele tabulku střelců je díky sedmi zásahům Lamin Jawo z Gambie.
FK Jablonec

Domácí tým je na dvanácté pozici s 28 body a je jasné, že jej čeká skupina o udržení. Na svém trávníku si ze čtrnácti utkání odnesl jen osmnáct bodů za čtyři výhry a šest remíz, vstřelil a inkasoval shodně dvacet gólů. Na výhru před svými fanoušky čeká už čtyři duely, naposledy na své své půdě hrál bez branek se Zlínem.
Nejlepším střelcem je s osmi góly Jan Chramosta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.