FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Slavia - 14. dubna 2024   18:00

Ukončeno
Plzeň
87' Šulc (Chorý)
1:0
(0:0)

Sestavy
Jedlička – Jemelka, Hranáč, Dweh – Kopic, Červ (77. Traoré), Šulc (90+2. Hejda), Kalvach (C), Souaré – Metsoko (73. M. Vydra), Chorý.
Náhradníci
Tvrdoň – Paluska, Kliment, Řezník, Cadu.
Rozhodčí
Pechanec – Kříž, Hurych.
Doosan Arena, Plzeň
11477 diváků
Sestavy
Staněk – Vlček, Ogbu, Zima, Zmrzlý (66. Masopust) – P. Ševčík (C) (72. M. Jurásek), Oscar – Provod (46. Zafeiris), Jurečka (66. Diouf), Wallem (88. Tijani) – Chytil.
Náhradníci
Mandous – Sinyan, Tecl, Van Buren, Bořil, Tomič.

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím, mějte se fajn.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:16.
Je dobojováno, Viktoria Plzeň na svém trávníku porazila pražskou Slavii 1:0. Rozhodující úder přišel v 87. minutě, kdy se nekompromisně prosadil Pavel Šulc. Ten ve druhém poločase skóroval ještě jednou, jeho první zásah ovšem kvůli ruce byl posléze odvolán. Situace na čele tabulky se tak pro hosty komplikuje, jelikož první místo přenechávají opět svému rivalovi. Plzeň drží třetí místo.
90'
Oscarovo torpédo zamířilo těsně mimo tři tyče
90+6'
Konec zápasu.
90+5'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Martin Jedlička).
90+5'
Na zadní tyči se dostal k hlavičce Oscar, ta šla ovšem vedle brány.
90+4'
Plzeň drží míč na útočné polovině hřiště, kde šetří několik cenných vteřin. Běží už poslední minuta nastavení, zřejmě se ale několik desítek vteřin ještě přidá.
90+3'
Sampson Dweh byl sražen na zem ve vlastním pokutovém území a liberijský reprezentant zpět na nohy opravdu nespěchá.
90+2'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Lukáš Hejda.
90'
Lukáš Masopust našel na hraně pokutového území Ocara, který vystřelil bez přípravy, avšak také vedle brány.
89'
V kotli domácích fanoušků se odpálilo několik světlic, nicméně viditelnost je dobrá, tak se hraje dále.
88'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Conrad Wallem, přichází Muhamed Tijani.
87'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria skóruje podruhé v dnešním zápase a tento gól už bude platit. Lukáš Kalvach nejprve nepropálil obranný val clonící před ním, míč se odrazil ke Kopicovi, jehož centr sklepl Chorý pro volného PAVLA ŠULCE, který nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
86'
Ogbu před sebou nechal volného Šulce, ten posílá Viktorii do vedení! 1:0
86'
Centr z levé strany zablokoval Dweh na rohový kop, s ním si následně domácí obrana, včele s Martin Jedličkou, poradila.
85'
Chorý byl nyní kvalitně ubráněn, míč se tak v pohodě dokutálel až za základní čáru. Znovu bude balon rozehrávat brankář Slavie.
84'
Václav Jemelka se snažil vybojovat rohový kop, to se mu nicméně nepovedlo. Odkopávat od své branky tak bude pouze Jindřich Staněk.
83'
Hosté zrychlili hru dlouhou přihrávkou na levou stranu, s následnou lehkou ránu si ovšem poradil Martin Jedlička.
82'
Faul se naopak píská na druhé straně, Sampson Dweh tak na vlastní polovině míč znovu rozehraje.
81'
Dnešní utkání sleduje 11477 diváků.
80'
Robin Hranáč zahrál tělem Chytila, ten, i celá lavička Slavie, se nyní velmi hlasitě rozčilovali, že to nebyl faul. V případě, že by to faul byl, by se to totiž jednalo o červenou kartu.
79'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Mojmír Chytil).
78'
Slavia dostala míč do vápna, kde způsobila menši rozruch, vše ukončil razantním odkopem Sampson Dweh.
77'
ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Ibrahim Traoré.
76'
Pavel Šulc dostal přihrávku na pravý kraj zálohy, míč do vápna následně ovšem nedostal. Jindřich Staněk tak bude vykopávat ze své branky.
75'
Hosté se dožadovali odpískání rohu, následně i autu, avšak ani jeden verdikt nakonec pro hosty nebyl příznivý.
73'
ze hřiště odchází Idjessi Metsoko, přichází Matěj Vydra.
72'
ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Matěj Jurásek.
71'
Na trávníku se nám mírně přiostřilo, nyní zůstával ležet na zemi Jan Kopic, leč vypadá to, že vše bude v pořádku.
70'
Zima objímal Chorého, ale penalta to dle sudího nebyla
70'
Sampson Dweh ho znovu hodil až do pokutového území, kde spadl na trávník Tomáš Chorý, penalta z toho nicméně nebude.
69'
Pavel Šulc byl velmi natěsno bráněn, výsledkem toho je ale jen aut.
67'
Karta se obrátila, tentokrát rohový kop rozehrála znovu Plzeň, Lukáš Kalvach však ani tentokrát nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
66'
ze hřiště odchází Ondřej Zmrzlý, přichází Lukáš Masopust,
ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Malick Diouf.
66'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Christos Zafeiris).
66'
Ani z něho pro sešívané nezapršelo, naopak Pavel Šulc mohl jít do rychlého brejku, míč mu byl na poslední chvíli ukopnut do zámezí.
65'
Petr Ševčík rozehrál balon na malé vápno, kde úřadoval Sampson Dweh. Jenomže akce Pražanů pokračovala a výsledkem toho je další roh pro hosty.
64'
Sampson Dweh se hodně diví, jenomže dle rozhodčího právě on byl poslední, kdo se dotkl balonu, Slavia tak bude kopat rohový kop.
63'
Martin Jedlička kryje lehkou střelu k pravé tyči, následně velmi rychle rozehrál.
59'
Šulc přetlačil Zmrzlého a zavěsil za Staňka! Jenže zahrál rukou
59'
Domácí se po necelé hodině hry poprvé radovali. Cheick Souaré se krásně uvolnil na levé straně, jeho centr si na zadní tyči si zpracoval Pavel Šulc, který si nejprve poradil se Zmrzlým, následně i se Staňkem. Branka ovšem byla následně po Šulcově ruce odvolána.
57'
Plzeň opět kvalitně brání, defenzivní činnost mají Viktoriáni dobře propracovanou. O tom se nicméně ve čtvrtek přesvědčila i italská Fiorentina.
56'
Ondřej Zmrlý zůstává po kontaktu s Kopicem ležet na hrací ploše, hlavní rozhodčí ovšem ukazuje, že hosté budou pouze vhazovat.
55'
Lukáš Červ se pokusil o střelu z hranice šestnáctky, jeho pokus ovšem skončil na prvním bránícím hráči, kterým byl Conrad Wallem.
54'
Střídající Christos Zafeiris vyslal do vápna něco mezi střelou a centrem, balon nakonec nebyl nikterak nebezpečný a skončil v pohodě v rukavicích Jedličky.
53'
Souaré hodil dlouhý aut na Chorého, přestože je velké výšky, tak ani on na takto vysoký balon hlavou nedosáhl. Hrát tak mohou opět hosté.
52'
Lukáš Kalvach rozehrával míč na malé vápno, tam úřadoval Jindřich Staněk. Tomáš Chorý se ještě zlobí, že byl mezitím na zadní tyči nedovoleně bráněn.
51'
Jan Kopic dostal hezkou přihrávku na pravé křídlo, jeho centr poté uklidil na rohový kop Tomáš Vlček. Další možnost pro Západočechy.
50'
Tentokrát ji rozehrál Cheick Souaré. zrovna ideální míč do vápna ovšem neposlal. Jemelka poté nepřesně přihrál na Červa.
49'
Václav Jurečka podrazil u levé postranní čáry Souarého, Viktoria bude kopat zajímavou standardní situaci.
49'
Plzeň drží míč na vlastní polovině hřiště, začátek druhého poločasu je znovu velmi opatrný, nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.
48'
Oscar ostře naskočil do Pavla Šulce, jasný faul hostujícího hráče, Hranáč už si staví míč, aby ho znovu rozehrál.
47'
Plzeň špatně rozehrávala, Martin Jedlička měl co dělat, aby míč stačil včas odkopnout před dotírajícím soupeřem z Prahy.
46'
ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Christos Zafeiris.
46'
Začal druhý poločas.
Obě mužstva už se pomalu vrací na hrací plochu, je tady druhý poločas.
První poločas je minulostí. Ani jedno mužstvo zatím kulatý nesmysl nedokázalo dostat do sítě, nadále tak platí bezbrankový stav. Oba týmy měly jednu zajímavou příležitost, na hostující straně nejprve pálil Jurečka, na druhé straně zase neuspěl Tomáš Chorý.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Hra ve středu pole, vypadá to, že první poločas skončí bez branek.
45+1'
Na startu té první Zmrlý dobře centroval do vápna, tam se po míči natahoval Conrad Wallem, na Martina Jedličku si avšak nepřišel.
44'
Petr Ševčík ho nerozehrál špatně, po dalším plzeňském odrazu se kopal další roh, tentokrát z druhé strany. Ani po něm Jedlička zasahovat nemusel.
43'
David Zima se z ničeho nic ocitl až na hrotu, Mojmír Chytil se poté snažil dostat míč do vápna, což se mu nepovedlo, ale Slavia bude rozehrávat další roh.
42'
Ani situace v pokutovém území Plzně nebyla křišťálově čistá, Martin Jedlička nakonec avšak také nakonec zasahovat nemusel.
41'
Petr Ševčík se elegantně zbavil Chorého, hosté nakonec pro sebe vybojovali první rohový kop v zápase.
40'
Po sérii několika odrazech domácí protestovali kvůli ruce v pokutovém území, hlavní rozhodčí Pechanec nicméně ukazuje, aby se hrálo dále.
39'
Hranáč chtěl penaltu, Vlčkova ruka ale byla u těla
39'
Sampson Dweh hodi dlouhý aut až do vápna, tam to poté jen zahučelo a vše nakonec končí dalším rohovým kopem pro Viktorii.
38'
Metsoko vyzval v rychlostním sprintu obránce Ogbua, který byl úspěšnější. Po špatné rozehrávce Slavie bude ale záhy Viktoria na útočné polovině vhazovat.
37'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Lukáš Kalvach).
36'
Karta se nyní obrátila a Chorý fauloval Zimu, i když se hostující stoper na plzeňského útočníka sám naskočil. Hlavní rozhodčí má ovšem vždycky pravdu, takže míč míří ke kopačkám Slavie.
35'
Lukáš Kalvach znovu posílal zajímavý balon do ohně, avšak ani tentokrát Viktoria nedokázala akci zakončit střelou mezi tři tyče.
34'
David Zima zasáhl do obličeje Tomáše Chorého a Viktoria má před sebou další zajímavou standardku.
33'
Petr Ševčík posílal centr na zadní tyč, kde si míč vzal pro sebe Jedlička. Při zákroku ovšem zboural i svého spoluhráče Václava Jemelku, který se nyní z trávníku zrovna nezvedá.
32'
Už se opět hraje, vypadá to, že hostující stoper bude připraven ve hře nadále pokračovat.
31'
Na trávníků zůstává ležet Igoh Ogbu, ke kterému již spěchají kluboví lékaři Slavie.
30'
Po půl hodině hry zakončil hlavou ve vápně Tomáš Chorý, branku Jindřicha Staňka ovšem o velký kus netrefil.
29'
Dlouhý balon směrem dopředu mířil na Václava Jurečku, ten byl ovšem kvalitně bráněn Souarém, který zatím není moc vidět, avšak odvádí velmi dobrou černou práci.
28'
Standardku z levé strany rozehrál znovu Lukáš Kalvach, trefil však jen prvního bránícího hráče v pokutovém území.
27'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Lukáš Provod).
27'
Stále sledujeme vyrovnaný boj, kde si ani jeden tým nedaruje metr zadarmo. Vše se nyní snažil změnit Chorý, na zadní tyči ovšem Metsoka neoslovil.
25'
Václav Jurečka dostal pas do vápna, tam byl ale v obklopeni hned tří domácích hráčů, není divu, že hostující útočník o balon nakonec přišel.
24'
Další faul v dnešním zápase, tentokrát přímo před zraky Miroslava Koubka zajel Conrad Wallem do Robina Hranáče.
23'
Jan Kopic centroval z pravé strany, nikoho ve vápně ovšem nenašel. Vše nakonec končí jen autovým vhazováním pro sešívané.
22'
Petr Ševčík rozehrál balon za obranu, s velkým přehledem si počínal Sampson Dweh, který věděl, jaká je situace kolem něho a míč pustil do zámezí.
21'
Sampson Dweh ostře zajel do Conrada Wallema, plzeňský obránce vyvázl jen s důrazným napomínáním.
20'
Lukáš Kalvach posílal ostrý balon přímo do brány, nakonec na zadní tyči zakončil Idjessi Metsoko, jeho rána z voleje šla nicméně vedle brány.
20'
Igoh Ogbu na levé straně podrazil Tomáše Chorého, který se snažil skrz něj uvolnit, Plzeň má k dispozici další standardku. Ohrozí napotřetí branku Staňka,
19'
Jenomže ani napodruhé domácí branku Staňka neohrozili, přesto červenomodří nadále zůstávají u balonu.
18'
Ten rozehrál Lukáš Kalvach, nikoho ze svých spoluhráčů ale neoslovil. Jemelka poté ale míč do vápna vrátil a po prodloužení Hranáče hosté zahráli znovu jen na roh.
17'
Idjessi Metsoko se uvolnil na hraně pokutového území, jeho následný pokus byl sražen obranou Slavie na rohový kop.
16'
Nedlouho poté si Václav Jurečka pomohl při zpracování rukou, což také není dovoleno, Plzeň ale poté balon hostům okamžitě vrátila.
15'
Igoh Ogbu si v osobním souboji počínal proti Metsokovi rukama, což je v rozporu s pravidly. Sampson Dweh bude rozehrávat.
14'
Oscar se šikovně uvolnil na pravém kraji zálohy, posléze chtěl najít na zadní tyči Ondřeje Zmrzlého, ten by ale musel vyrůst tak o půl metru, aby balon hlavou zasáhl.
13'
Lukáš Provod měl před sebou ve středu pole dálnici volného místa, skvěle ho nicméně dostoupil Lukáš Červ, který ho nakonec o balon taktéž připravil.
11'
Obrovská šance Viktorie z protiútoku. Kopic hledal ve vápně Metsoka, kterému zakončení nevyšlo, Chorý měl následně před sebou téměř prázdnou bránu, ovšem trefil jen obránce Vlčka na brankové čáře.
10'
Chorého tutovku v poslední chvíli zblokoval Vlček!
10'
Jenomže z něho nakonec nic nebylo, jelikož nejvýše do vzduchu vyšplhal Martin Jedlička, který si míč uzmul pro sebe.
9'
Tentokrát už se píská. Slavia dostane poprvé v zápase možnost rozehrát standardní situaci.
8'
Idjessi Metsoko byl podezřele přidržen, avšak hlavní rozhodčí nechává hru nadále plynout. Chorý poté doléhal i na rozehrávku Staňka, hosté vše zvládli bez úhony.
7'
Dlouhý nákop směrem dopředu prodloužil hlavou Tomáš Chorý, Jan Kopic měl následně k míči ovšem hodně daleko. Staněk mohl v klidu rozehrávat.
6'
Jan Kopic byl podražen na půlicí čáře, míč si na nějaký čas pro sebe nechají hráči domácího celku.
5'
První šance dnešního zápasu. Domácí mírně zachybovali na vlastní polovině hřiště, míče se zmocnil Václav Jurečka, který se odhodlal ke střele zpoza vápna, Jedlička byl připraven, i když jeho zákrok nebyl stoprocentní.
4'
Idjessi Metsoko drze doléhal na rozehrávku Ogbua, plzeňský útočník si nakonec počínal nedovoleně, což neuniklo očím hlavního rozhodčího.
3'
Ondřej Zmrzlý chtěl po sklepnutí od Jurečky centrovat do vápna, na poslední chvíli mu nicméně ukopl míč Sampson Dweh.
2'
Na startu dnešního zápasu více drží balon pražská Slavia, hra se nicméně odehrává zatím ve středu pole, daleko od obou brankářů.
1'
Utkání právě začalo.
Hostující fanoušci se rozhodli, že je start dnešního zápasu moc nezajímá, po několika dýmovnicích nemůžou vidět ani na brankáře Jindřicha Staňka.
Obě mužstva dneska společně podpořila dobrou věc. Jaroslav Tvrdík, Adolf Šádek a oba kapitáni předali symbolický šek pro Nadaci pro transplantaci kostní dřeně.
Plzeň dnes bude hrát v klasické červenomodré sadě dresů, hosté v takové světle zelené. Možná olivová, my chlapci to máme s těmi barvami těžší něž ženy.
Stadionem dozněla plzeňská hymna, nyní už je vše připraveno, aby vyprodaný stadion mohl na hřišti přivítat obě dnešní jedenáctky.
Vše je připraveno, hráči každým okamžikem přijdou na hrací plochu a ostře sledovaný šlágr tohoto kola bude moci začít.
Úvodní sestavy:

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Jemelka, Hranáč, Dweh – Kopic, Červ, Šulc, Kalvach (C), Souaré – Metsoko, Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň – Hejda, Paluska, Kliment, M. Vydra, Traoré, Řezník, Cadu.
Trenér: Miroslav Koubek.

SK Slavia Praha: Staněk – Vlček, Ogbu, Zima, Zmrzlý – P. Ševčík (C), Oscar – Provod, Jurečka, Wallem – Chytil.
Náhradníci: Mandous – Sinyan, Masopust, Tijani, Zafeiris, Tecl, Van Buren, Bořil, Tomič, M. Jurásek.
Trenér: Jindřich Trpišovský.

Rozhodčí: Pechanec – Kříž, Hurych.
Krásnou neděli z Plzně!

Dnes je na programu 28. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém domácí FC Viktoria Plzeň přivítá na svém trávníku ve šlágru kola SK Slavii Praha.

Viktoria Plzeň je nadále na pevném třetím místě tabulky, čtvrtý Baník Ostrava ztrácí na červenomodré hráče propastných dvanáct bodů. Ani cesta nahoru již není příliš nerálná, všechny své síly tak vrhají Západočeši do pohárů, obou dvou. V Evropské konferenční lize je Plzeň ve čtvrtfinále, ve čtvrtek na svém hřišti uhrála bezbrankovou remízu s italskou Fiorentinou, nadále je tak reálná možnost postoupit dokonce do semifinále. V němu už naopak jsou svěřenci Miroslava Koubka v Mol cupu, za deset dní vyzvou na svém trávníku Zlín a ve hře bude postup do finále, kde by se eventuálně utkali proti Spartě. V lize poslední dva zápasy Plzni výsledkově nevyšly, nejprve na svém trávníku podlehla Liberci 1:3, minulý víkend přišla na řadu pro změnu bezbranková remíza v Karviné.

Slavia Praha se minulý týden dostala po dlouhých měsících na první místo tabulky, momentálně už jsou Pražané ale zase druzí, jelikož Sparta včera zvítězila na půdě Bohemians 3:1, Slavia tak musí za každou cenu odpovědět. Poprvé se po svém přestupu do Slavie představí plzeňským fanouškům jako soupeř brankář Jindřich Staněk. Slavia má aktuálně na kontě čtyři vítězné utkání v řadě, naposledy na svém trávníku porazila v těžkém vršovickém derby Bohemku 2:1. V minulé sezóně Slavia prohrála ve Štruncových Sadech 0:3, odčiní tento výsledek z loňska?

První letošní vzájemný duel se hrál v pražském Edenu. Slavia se jako první dostala v zápase do vedení, avšak ve druhém poločase dvěma brankami skóre překlopil na plzeňskou stranu Erik Jirka. Viktoria vyhrála na půdě Slavie po dlouhých devíti letech. Pro Pražany to je jediná porážka v letošní sezóny, co se týče FORTUNA:LIGY.

Dámy a pánové, přeji příjemnou zábavu. Textovým přenosem vás provede z plzeňské Doosan Arény Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.