Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tiraspol : Slavia - 30. listopadu 2023   21:00

Ukončeno
Tiraspol
Tiraspol
45+3' Tovar (Mendes) • 56' Mbekeli (Ankeye)
2:3
(1:1)
Slavia
Slavia
19' Jurečka  (Bořil) • 78' Zafeiris   • 90+4' Tijani
Tiraspol
Sestavy:
Koval – Apostolakis, Tovar, Garananga, Artunduaga – Mbekeli, Mendes (C) (74. Vinícius, 90+1. Vardar), Talál, Badolo, J. Fernandes – Luvannor (46. Ankeye).
Sestavy:
Mandous – Masopust, Ogbu, Bořil (C) – Douděra, Zafeiris, Oscar, Provod, Dumitrescu (60. Wallem) – Jurečka (70. Chytil), Van Buren (70. Tijani).
Náhradníci:
Kolář, Sirotník – Vlček, Hromada, Tomič, Schranz.
Přenos se aktualizuje automaticky

Červenobílí v Podněstří vítězí 3:2 a odvezou si zejména vzhledem k průběhu utkání extrémně cenné tři body! Sešívaní ještě v 77. minutě prohrávali, nakonec dokázali v závěru duel otočit.

Slávisté vedou tabulku skupiny G před Římem o dva body, AS totiž jen remizovalo v Ženevě. Ke stvrzení první příčky stačí Slavii doma se Ženevou v posledním duelu vyhrát. Švýcarskému celku navíc o nic nepůjde, je totiž už jistě třetí, poslední Tiraspol je totiž nemůže předstihnout a Římané zase mají na druhém místě dostatečný náskok.

Z mrazivého Tiraspolu je to ode mne vše. Loučím se s vámi a brzy zase u dalších fotbalových onlajnů na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 1:6. Rohy: 1:12. Ofsajdy: 18:10. Fauly: 10:17.
90+4'
Konec zápasu.
90+4'
Slavia právě vstřelila branku!
Brankář Koval si vybral opačnou stranu, než kam MUHAMED TIJANI vystřelil a Slavia tak v Tiraspolu přece jen vyhraje!
90+3'
Penalta pro Slavii!
90+1'
Viníciusova zasekávačka se zdála nepochopitelná i hlavnímu trenérovi Tiraspolu. Ten totiž svou sedmadvacítku vystřídal i přes to, že Vinícius naskočil do hry z lavičky až v 74. minutě. Nositel slavného brazilského jména svého trenéra při odchodu ze hřiště seřval, kopl do banneru a ještě pěstí uhodil do zdi tunelu při odchodu do šatny. Na hřišti je nově Vardar.
90'
Masopustův centr prošel přes prvního obránce, přes druhého už nikoliv. Hráči Šeriffu poslali míč do autu.
89'
Vinícius mohl jít takřka sám na bránu, nebo alespoň do střely z dobré pozice, místo toho ovšem zvolil zcela nepochopitelně zasekávačku. Ta mu navíc nevyšla a hrají červenobílí.
88'
Balon do sprintu dostal Fernandes, Mandous byl včas venku a míč v pádu schoval do náručí.
87'
Po souboji na zadní tyči se píská útočný faul. Míč si pro rozehrávku chystá Koval.
86'
Další roh pro Slavii po dobré práci Wallema.
85'
Walemův centr skončil na prvním z obránců, na druhou stranu se vydal Vinícius, jenže neměl podporu, a tak balon ztratil.
84'
Pokračuje se ve hře. Na vlastní půli hraje Slavia.
83'
Viděli jsme několik soubojů ve středu hřiště za hranou faulu z obou stran, hlavní sudí neodpískal nic. Nakonec se přerušuje, protože obě strany potřebují ošetření.
82'
Roh skončil neúspěšně na přední tyči. Hrají domácí.
81'
Slavii vlilo vyrovnání krev do žil. Uvidíme roh červenobílých.
80'
Nejvýše vyskočil Chytil. Ten odehrál míč do bezpečí.
79'
Standardní situace se chystá i na druhé straně, tentokrát ale uvidíme centr.
78'
Vyrovnáno! CHRISTOS ZAFEIRIS se střelou přes zeď prosazuje a stav v Tiraspolu je tak 2:2.
77'
Hodně zajímavá standardka pro Slavii. Jen kousek před vápnem byl faulován Zafeiris.
76'
Ze strany Pražanů už je to trochu křeč. Sešívaným začaly balony odskakovat, navíc nyní zazmatkoval Ogbu a takřka na půli musel Mandous, aby odkopl míč před dobíhajícím soupeřem.
75'
Wallem na hraně faulu zastavil Mbekeliho. Sešívaní otáčejí hru.
74'
Střídání v týmu Šeriff Tiraspol:
ze hřiště odchází Ricardinho Mendes, přichází Vinícius.
73'
Několik centrů v rychlém sleduj mířilo do vápna Tiraspolu, po jednom z nich se míč odrazil na hranu vápna k Zafeirisovi a jeho potenciálně gólovou ránu stačil na poslední chvíli zblokovat jeden z fotbalistů domácích.
72'
Talál se ukopl a daroval Slavii roh.
71'
Tijani ihned v akci, na přední tyči se k hlavičce neprotlačil.
70'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Mojmír Chytil,
ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Muhamed Tijani.
69'
Zafeiris si chtěl smlsnout na Badolovi, jenže obhození mu nevyšlo a hrají tak fotbalisté Šeriffu
68'
Mbekeli centroval zprava jen do Mandousových rukavic.
67'
Wallem na přední tyči fauloval. Talál pak zřejmě odkopl míč, aby ušetřil pár vteřin, za což si od hlavního sudího vysloužil žlutou kartu.
67'
Zafeiris cíleně vybil bloky soupeře, aby získal další roh.
66'
Z rohu nic nebylo, na druhé straně škodil Mbekeli, Wallem navíc přestal nepochopitelně hrát, centr domácího křídelníka nebyl přesný.
65'
Zafeiris prodloužil na zadní tyč, kde se balon odrazil na další roh. Sešívaní si přáli penaltu za ruku, ale hraje se dál.
64'
Bořil získal pro Slavii výhodu rohového kopu.
63'
Provod centroval z levé strany od rohového praporku dvakrát krátce po sobě, ani jeden z centrů se neujal.
62'
Wallem byl aktivní na levém křídle, byl povalen hned dvěma obránci soupeře a sešívané čeká volný přímý kop.
61'
Ogbu mohl odčinit zaváhání u druhého gólu, ale centrovaný míč ztečoval jen vedle.
60'
ze hřiště odchází Andres Dumitrescu, přichází Conrad Wallem.
59'
Domácí rozehrávali, jenže chybovali a trestat mohl Douděra, jenž z pravé strany napálil břevno!
58'
Sešívaní zatím nemají jak se dostat do šance přes obranný blok fotbalistů klubu z Podněstří.
57'
Slavia se pochopitelně žene kupředu ještě více než za nerozhodného stavu. Domácí se hodně zatáhli.
56'
Šeriff Tiraspol právě vstřelil branku!
Další rána pro Slavii, Šeriff vede 2:1. Ankeye se prohnal po levém křídle podél Ogbua a následně připravil míč před prázdnou bránu pro JEROMEHO MBEKELIHO, který je snadným zásahem odměněn za svou dosavadní aktivitu.
54'
Van Burenův centr odvrátili domácí jen k Zafeirisovi, který z voleje vypálil. Rána mu nesedla a balon zamířil mimo.
53'
Jurečka vystřelil z dobré pozice jen doprostřed, Koval si poradil.
52'
Krátce po rohu přišel zajímavý centr na zadní tyč, kam si nabíhal Bořil, jenž by uklízel do prázdné brány, jenže bek Slavie míč hodně těsně nestihl.
51'
Další Van Burenův pokus byl sražen na rohový kop.
50'
Slávisté trochu krkolomně protlačili míč zhruba na penaltu k Provodovi. Tne vybil bloky obránců a stejně dopadl o chvíli později Van Buren.
49'
Po několika odrazech pálil z velké dálky Badolo. Hodně mimo.
48'
Masopust zprava hezky prostrkával míč pod sebe na spoluhráče nabíhající z druhé vlny. Nakonec nebyl úspěšný.
47'
Nově příchozí Ankeye prohnal Bořila, nakonec ale otočil a vrátil míč svým spoluhráčům daleko od brány Koláře.
46'
ze hřiště odchází Henrique Luvannor, přichází David Ankeye.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas je minulostí. Slavia je jasně lepší, vypracovala si čtyři gólové šance, z nichž jednu proměnila. Šeriff nebyl nebezpečný, ale v závěru srovnal ze standardní situace. Druhá půle začne zhruba ve 22:03.
45+3'
První poločas skončil.
45+3'
Šeriff neměl prakticky celý poločas vůbec nic, ale přesto v závěru první půle srovnává! Ricardinhův centr z volného přímého kopu usměrnil hlavou do sítě CRISTIAN TOVAR.
45+1'
Slávisté měli k dispozici ještě jeden roh. Pro ten si došel Koval, jenž rychle rozehrál. Znovu to byl Mbekeli, kdo dělal slávistům problémy a Dumitrescu domácí sedmnáctku fauloval za žlutou.
44'
Na druhé straně nestihl nakopnutý balon Van Buren. Koval bude vykopávat.
43'
Dumitrescua přesprintoval v honbě za balonem Mbekeli, Mandous byl včas venku z brány a balon odklidil.
42'
Nejvýše z červenobílých naskakoval na centr Ogbu, ani on ale nakonec na balon nedosáhl.
41'
Dumitrescu opět faulován. Fotbalisté obou celků se přesouvají před Kovala.
40'
Douděra dobře přečetl narážečku soupeře. Mandous skákavý míč raději z první odkopl.
39'
Hosté se vrátili s balonem až k vlastnímu brankáři. Mandous se zapojuje do rozehrávky.
38'
Další pasáž výměny balonů ve středu hřiště. Nakonec hrají Pražané.
37'
Obří šance Dumitrescua! Ten si zaběhl na zadní tyč, kam dostal přesný míč a z voleje zakončil. Míč ale zamířil jen doprostřed, a tak stačil Koval reflexivně zasáhnout.
36'
Van Buren v obležení tří hráčů na levém křídle neudržel míč. Hrají domácí.
35'
Van Buren prodloužil míč na zadní tyč, kde Jurečka o kus nedoskočil.
34'
Nakonec se vše obešelo bez ošetření, po krátké chvíli se ale píská další faul na rumunského beka. Tentokrát už budou moc Pražané centrovat rovnou do vápna.
32'
Dumitrescu byl ostře faulován u lajny. Zřejmě bude potřeba ošetření.
31'
Oscar se dostal k míči jen na malou chvilku. Už zase kombinují domácí jen kus před svým vápnem.
30'
Sešívaní vysunuli napadání hodně vysoko a je zjevné, že chtějí hrát s balonem na svých kopačkách.
29'
Stejný scénář, tentokrát byl v roli faulujícího Masopust.
28'
Van Buren na pravém křídle o míč přišel a vzápětí fauloval. Hrát budou domácí.
27'
Hra trochu ztratila tempo, hraje se hlavně ve středu hřiště a oba celky se střídají v držení míče.
25'
Koval šel ven a míč úspěšně ukryl do svých rukavic. Následně se střetl s Dumitrescuem, který se hnal za balonem. Rumun se Kovalovi po nezaviněném střetu omluvil, domácí gólman je ošetřován.
24'
Domácí se zajímavě probíjeli do šance z pravého křídla, nakonec se vrátil Van Buren, aby míč pro Slavii vybojoval.
23'
Obrana Šeriffu musela řešit další ostrý centr zprava, tentokrát měl Koval větší problémy, ale nadvakrát míč zkrotil.
22'
Ricardinho se hodně ukopl. Z nákopu domácího kapitána byl jen snadný míč pro Mandouse.
21'
Douděra centroval po zemi z pravého křídla, míč skončil jen v rukavicích Kovala.
20'
Dumitrescu se včas vrátil, aby na svém kraji uhlídal Mbekeliho.
19'
Slavia jde po zásluze do vedení! VÁCLAV JUREČKA si výborně poradil se stříleným centrem a na přední tyči efektní i efektivní patičkou poslal míč do sítě.
18'
Penalta nebude. Hlavní sudí po zhlédnutí záběrů u obrazovky ukázal k rohovému praporku. To se vidí málokdy.
17'
Hlavní rozhodčí se běží podívat na obrazovku, dle všeho se zkoumá některý ze zákroků, který by mohl vést k penaltě Slavie.
16'
Hlavní rozhodčí ještě cosi konzultuje s VARem, nějakou dobu se tudíž momentálně nehraje.
15'
Dobrá bomba Jurečky z hranice vápna! Koval míč vyrazil na rohový kop.
14'
Slávisté se zase dostali rychle na balon a operují před vápnem Tiraspolu.
13'
Míč přilétl na přední tyč a jeden z červenobílých fotbalistů se dostal k míči. Ten se odrazil jen do zámezí a Koval tak uvede balon do hry odkopem.
12'
Van Buren vybojoval na pravém křídle roh pro Pražany.
11'
Míč mají na kopačkách hosté, tentokrát kombinují do plných na polovině soupeře.
10'
Badolo vybojoval míč na Oscarovi, Luvannor jeho přihrávku před vápno nezpracoval.
9'
Koval špatně vykopl, záhy dostal míč do křídla Dumitrescu, ten ale ani s pomocí Bořila nedostal míč do šestnáctky tak, aby byl nebezpečný.
8'
Míč je na polovině Slavie, její hráči kombinují na vlastní půli hřiště i ve spolupráci s brankářem Mandousem.
7'
První veliká šance! Skákavý balon si ve vápně soupeře našel Zafeiris, který vystřelil, míč se ještě odrazil o zem a nakonec Kovala zachránila tyč!
6'
Míč drží hosté. Sešívaná trojice stoperů kombinuje na polovině hřiště.
5'
První roh rozehrávali také červenobílí, do zakončení se nedostali.
4'
Do vápna sešívaných přiletělo ještě několik centrů, obrana Pražanů si s nimi dokázala poradit.
3'
První roh domácích skončil na přední tyči, kde kralovali sešívaní, jež míč odehráli do bezpečí.
2'
První střelecký pokus zaznamenán také na druhé straně. Mbekeli vybil blok, který vystavil Ogbu.
1'
Sešívaní se vydali jako první kupředu, Van Burenův pokus zpoza vápna byl zablokován.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Šeriff Tiraspol: Koval – Apostolakis, Tovar, Garananga, Artunduaga – Mbekeli, Mendes (C), Talál, Badolo, J. Fernandes – Luvannor.
Náhradníci: Pașcenco, Străistari – Coliș, Vardar, Novicov, Ankeye, Vinícius.
Trenér: Roman Pylypčuk

SK Slavia Praha: Mandous – Masopust, Ogbu, Bořil (C) – Douděra, Zafeiris, Oscar, Provod, Dumitrescu – Jurečka, Van Buren.
Náhradníci: Kolář, Sirotník – Vlček, Hromada, Tomič, Wallem, Chytil, Tijani, Schranz.
Trenér: Jaroslav Köstl

Rozhodčí: Ciochirca – Weiss, Obritzberger, Gishamer.
Sešívaní jedou na východ Evropy v pozici favorita. V tabulce své skupiny jsou první, mají totiž lepší skóre než AS Řím se stejným bodovým ziskem. Pražany do této nevděčné pozice staví i úvodní vzájemný zápas s Tiraspolem, doma totiž moldavský celek deklasovali 6:0. O víkendu červenobílí zvládli duel s posledními Českými Budějovicemi, které porazili po boji 2:1 a nadále tak v české nejvyšší soutěži zůstávají druzí dva body za Spartou.

Šeriffu se v letošní sezoně Evropské ligy nedaří, vždyť dosud uhrál jen jednu remízu s Ženevou. I tak ale mají domácí o co hrát, právě na Ženevu totiž ztrácí tři body a pokud by se nakonec na třetí příčku dokázali dostat, zajistili by si na jaře start v play-off Evropské konferenční ligy. O víkendu hráči z hlavního města Podněsterské moldavské republiky porazili Zimbru Kišiněv 2:0 a upevnili si tak vedení v domácí soutěži.

Zápas mezi Tiraspolem a Slavií začíná ve 21 hodin, tak ho sledujte společně s námi.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu mezi moldavským Šeriffem Tiraspol a pražskou Slavií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.