Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Atalanta - 2. května 2024   21:00

Ukončeno
Marseille
Marseille
20' Mbemba (Kondogbia)
1:1
(1:1)
Atalanta
Atalanta
11' Scamacca  (Koopmeiners)
Marseille
Sestavy:
P. López – Clauss (65. Merlin), Mbemba, Balerdi, Murillo (72. Únáhí) – Harít (72. Ndiaye), Veretout, Kondogbia – Sarr (65. Moumbagna), Aubameyang, Luis Henrique.
Náhradníci:
Ngapandouetnbu, Blanco – Correa, Soglo, Said M'Madi, Daou, Abdallah, Lafont.
Rozhodčí
Siebert – Seidel, Foltyn (všichni Německo)
Stade Vélodrome, Marseille
Atalanta
Sestavy:
Musso – Scalvini, Djimsiti, Kolašinac (17. Pašalić) – Zappacosta (85. Hateboer), de Roon, Éderson, Ruggeri – Koopmeiners – De Ketelaere (84. Mirančuk), Scamacca (59. Lookman).
Náhradníci:
Carnesecchi, Rossi – E. Touré, Adopo, Bonfanti, Palestra, Comi.
Přenos se aktualizuje automaticky

Skončil nám zápas prvního semifinále Evropské ligy mezi Olympiquem Marseille a hostující Atalantou Bergamo. Přestože hosté vedli v zápase 1:0, musí být nakonec s výsledkem 1:1 spokojeni. Domácí byli totiž celkově o něco málo lepším týmem a nerozhodný výsledek před odvetou v Bergamu bude přijatelnější hlavně pro Atalantu.
90+2'
Konec zápasu.
90+2'
Již se rozeběhla poslední minuta nastavení. U míče je Pau López, který samozřejmě nikam nespěchá.
90+1'
Iliman Ndiaye se hezky uvolnil na levé straně, jeho pokus o střelu byl ale hodně nepřesný.
90'
Po rychlém protiútoku hostů vypálil z plného běhu Alexej Mirančuk a jeho pokus prolétl snad půl metru vedle tyče Lópezovy brány!
90'
Právě odstartovala poslední minuta normální hrací doby dnešního zápasu.
88'
Iliman Ndiaye se krásně individuálně prosadil přes dva protihráče, jenže jeho přihrávku nedokázal zpracovat Luis Henrique.
87'
Po rohu se ale domácí k zakončení ani zdaleka nedostali a odkopávat bude Juan Musso.
86'
Quentin Merlin vybojoval rohový kop pro domácí celek.
85'
Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Hans Hateboer.
84'
ze hřiště odchází Charles De Ketelaere, přichází Alexej Mirančuk.
84'
Již na polovině Atalanty byl faulovaný Pierre-Emerick Aubameyang a balon tak budou mít domácí.
83'
Domácí by hodně chtěli, ale hosté velmi šikovně kouskují hru a soupeře do tlaku nepouštějí.
81'
Každopádně je vidět, že domácí již nemají tak výraznou převahu v držení balonu, jak tomu bylo v určitých pasážích hry ve druhém poločase.
79'
Stále sledujeme mírnou převahu domácího celku. Ten se tlačí do vápna soupeře, ale hosté zatím dobře brání.
77'
Zatímco hosté se nikam už moc neženou, domácí fotbalisté jsou teď hodně aktivní a je na nich vidět, že by rádi vstřelili vítězný gól.
75'
Juan Musso vyběhl mimo vápno a hodně si teď zahrával. Dostal se do souboje s domácím útočníkem a může být rád, že mu nebyl odpískaný faul.
73'
Azzáedín Únáhí chvilinku po svém příchodu na hřiště parádní ranou z hranice vápna trefil přesně spojnici břevna a tyče!
72'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Iliman Ndiaye,
ze hřiště odchází Michael Amir Murillo, přichází Azzáedín Únáhí.
70'
Následný přímý kop v podání Lookmana nebyl nebezpečný.
69'
Leonardo Balerdi u postranní čáry tak dlouho stahoval k zemi Charlese De Ketelaereho, až dostal žlutou kartu.
67'
Rohový kop domácího celku zahrával Veretout, centr ale poslal přímo do náruče hostujícího brankáře.
65'
ze hřiště odchází Ismaïla Sarr, přichází Faris Pemi Moumbagna,
ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Quentin Merlin.
65'
Domácí teď dokázali dopravit balon do brány, ale jejich radost byla velmi krátká, protože v počátku gólové akce byl v ofsajdu Luis Henrique a pomezní asistent nyní ukázal velmi dobrý postřeh.
64'
Ademola Lookman se dostal do další šance. V rozhodující chvíli při snaze vystřelit ho lehce postrčil jeden z domácích obránců a Lookman zamířil mimo.
63'
Hosté v posledních minutách vyrovnali hru a teď se dokonce hraje na polovině domácího celku.
61'
Teun Koopmeiners poslal směrem na bránu domácího celku střílený centr, gólman Pau López byl ale pozorný a míč schoval do rukavic.
61'
Amín Harít fauloval Ademolu Lookmana a může být rád, že to bylo těsně před pokutovým územím.
60'
Ademola Lookman se chvilku po svém příchodu na hřiště dostal na hranici vápna k balonu, jeho pokus byl ale zblokovaný na autové vhazování.
59'
ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Ademola Lookman.
58'
Geoffrey Kondogbia vypálil technicky zpoza vápna, svou střelu ale poslal těsně nad břevno a hosté měli i trochu štěstí.
56'
Centr propadl až na zadní tyč, kde se pokoušel pohotově hlavou vracet míč do brány Chancel Mbemba, jenže to měl těžké a nedokázal přesně seřídit mířidla.
55'
Amín Harít teď vybojoval další rohový kop pro domácí celek.
53'
Technicky chtěl střílet Pierre-Emerick Aubameyang, rána mu ale vůbec nesedla a balon letěl hodně vysoko nad bránu.
52'
Těžiště hry je stále výhradně na polovině Atalanty, domácí jsou více na balonu a tlačí se k vápnu soupeře.
50'
Domácí jsou i ve druhém poločase o něco aktivnější. Hostům se zatím nedaří.
48'
Míč na střelu si rovnal Ismaïla Sarr, jeho pokus ale hned v zárodku zblokoval Giorgio Scalvini.
47'
Po rychlém nákopu domácího gólmana se k míči dostal Aubameyang, jeho skákavou střelu ale v pohodě lapil gólman Juan Musso.
46'
Začal druhý poločas.
Skončil nám první poločas zápasu mezi Olympique Marseille a Atalantou Bergamo. Sledujeme rozhodně velmi zajímavý fotbal, který přinesl i dvě góly a několik dalších zajímavých akcí. Lepší jsou o něco málo domácí, tak uvidíme, co nám přinese druhá půle.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Domácí jsou i v nastavení aktivnější. Hostům se nedaří dostat se častěji na polovinu Marseille.
45'
Sarrův centr do vápna odvrátil Davide Zappacosta.
44'
První poločas spěje do úplného finále. Z míče jsou znovu domácí.
42'
Obrovská šance domácích! Domácí se dostali k rychlému protiútoku a Amín Harit posunul do velké gólové šance balon na Pierre-Emericka Aubameyanga, který ale sám před brankářem nezamířil přesně. Míč skončil asi metr vedle tyče.
40'
Teun Koopmeiners kopal přímý kop hostujícího celku. Centr na přední tyč domácí defenziva dokázala v pohodě odvrátit.
39'
Teď to vypadalo na velkou šanci domácích, avšak na hranici vápna se perfektním a čistým skluzem prezentoval Éderson a z šance domácích nakonec nic není.
37'
Domácí opět kopali rohové kopy dva, avšak po tom druhém to už už vypadalo na rychlý protiútok hostů. Nakonec je z toho ale jen aut přesně na půlící čáře.
36'
Sarr vybojoval na Zappacostovi další roh.
35'
Jordan Veretout poslal do vápna hodně zajímavý centr, hosté se ale přeci jen dokázali ubránit a balon poslali mimo vápno.
34'
Domácí fotbalisté po dalším rychlém brejku vybojovali další roh.
34'
Ofsajdovou lajnu si nepohlídal Scamacca a je pískáno.
33'
Stále sledujeme velmi zajímavou podívanou. Oba celky hrají velmi důrazně a tlačí se na polovinu soupeře.
31'
Teun Koopmeiners kopal rohový kop. Centr se točil směrem od brány a zakončující Zappacosta poslal balon mimo.
29'
Sice se hraje ve slušném tempu, avšak hra je také často přerušovaná kvůli faulům obou týmů.
27'
Mbemba chtěl po faulu na svou osobu rychle rozehrát, jenže svůj nákop poslal až do zámezí a od brány bude rozehrávat Juan Musso.
26'
Chancel Mbemba byl faulovaný na vlastní polovině a u míče budou nadále domácí.
24'
Defenziva Marseille je ale zatím velmi pozorná a hosté se k bráně Lópeze zatím nedostávají.
22'
Hosté se snaží rychle odpovědět a již se ženou na polovinu soupeře.
20'
Marseille právě vstřelilo branku!
Třetí roh v krátkém čase rozehráli domácí nakrátko, a to již ovoce přineslo. Kapitán Geoffrey Kondogbia posunul balon na stopera CHANCELA MBEMBU, který technickou ranou z hranice vápna i díky odrazu od tyče srovnává na 1:1!
20'
Ani druhý centr do vápna ale bezprostřední nebezpečí pro hostující tým nepřinesl.
19'
Po centru Jonathana Clausse bude následovat ještě jeden roh ze stejného místa.
18'
Domácí se hodně postupným útokem dostali až k vápnu soupeře a budou zahrávat roh.
17'
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Mario Pašalić.
16'
Jenže Sead Kolašinac si při defenzivním zákroku zranil a po rozehrávce roku padl na zem a hra je přerušena. Kolašinac bude muset střídat.
15'
Hned vzápětí přilétl do vápna Atalanty další centr a Sead Kolašinac měl co dělat, aby balon odvrátil na roh.
15'
Střílený centr do vápna posílal z levé strany domácí Aubameyang, jenže ve vápně byl pokrytý Sarr a zakončit nemohl.
14'
Michael Amir Murillo teď fauloval ve středu pole a u balonu budou tak nadále hosté.
13'
Hosté rázem po vstřeleném gólu převzali iniciativu a jsou aktivnější.
11'
Atalanta právě vstřelila branku!
Hosté se poprvé přiblížili k vápnu soupeře a hned je z toho gól! Teun Koopmeiners našel na hranici vápna přesným pasem GIANLUCU SCAMACCU, ten udělal pár kroků do vápna a poté vystřelil na vzdálenější tyč – 0:1!
9'
Hra je zatím plná nepřesností. Na balonu jsou domácí, ale defenziva Bergama je zatím pevná.
7'
Domácí jsou v úvodu zápasu o něco aktivnější, zatím se ale nadále hraje ve středu pole.
5'
Ve středu pole byl ale nyní faulovaný hostující Teun Koopmeiners a Atalanta bude rozehrávat.
4'
Ve vápně hostujícího týmu padl k zemi Pierre-Emerick Aubameyang, pokutový kop z toho ale nebude.
3'
Balon doputoval až za brankovou čáru na straně domácího celku. Pau López nakonec nerozehrál, ale nechal rozehrávku na spoluhráči.
3'
Úvod zápasu se odbývá ve středu pole. Oba celky hrají důrazně od podlahy.
1'
O výkop se postarali hosté.
1'
Utkání právě začalo.
Domácí budou celí v bílém, hosté mají modročernou kombinaci.
Hráči obou mužstev jsou již na trávníku. Máme za sebou hymnu Evropské ligy a na trávníku probíhají tradiční předzápasové oficiality.
Úvodní sestavy:

Olympique Marseille: P. López – Clauss, Mbemba, Balerdi, Murillo – Harít, Veretout, Kondogbia – Sarr, Aubameyang, Luis Henrique.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Blanco – Merlin, Únáhí, Moumbagna, Correa, Ndiaye, Soglo, Said M'Madi, Daou, Abdallah, Lafont.
Trenér: Jean Louis Gasset

Atalanta Bergamo: Musso – Scalvini, Djimsiti, Kolašinac – Zappacosta, de Roon, Éderson, Ruggeri – Koopmeiners – De Ketelaere, Scamacca.
Náhradníci: Carnesecchi, Rossi – Pašalić, Lookman, E. Touré, Adopo, Hateboer, Bonfanti, Palestra, Mirančuk, Comi.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn (všichni Německo).
Hezký čtvrteční večer všem fotbalovým fanouškům při sledování atraktivního duelu semifinále Evropské ligy mezi domácím klubem Olympique Marseille a hostující Atalantou Bergamo. Bookmakeři sázkových kanceláří nemají úplně jasno o tom, kdo vlastně bude dnes favoritem. Čeká nás první vzájemný semifinálový souboj těchto dvou týmů a otázkou tedy bude, zda uvidíme taktický boj a nebo naopak nespoutanou ofenzivní podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.