Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Servette FC - 14. prosince 2023   18:45

Ukončeno
Slavia
Slavia
15' Douděra (Jurečka) • 25' Schranz (Wallem) • 30' Chytil (Douděra) • 45+1' Chytil
4:0
(4:0)
Servette FC
Servette FC
Slavia
Sestavy:
Mandous – Vlček, Ogbu, Holeš (C) – Douděra (82. Pikolon), Zafeiris, Oscar (35. Hromada), Wallem (60. Dumitrescu) – Schranz, Chytil (60. Tijani), Jurečka (60. Tomič).
Náhradníci:
Kolář, Sirotník – Van Buren, Bořil, P. Ševčík, Žitný.
Rozhodčí
Walsh – Stewart, Spence (SCO)
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
18 380 diváků
Servette FC
Sestavy:
Frick (C) – Magnin, Vouilloz, Severin, Mazikou – Diba (62. Baron), Ondoua – Stevanović (62. Cunemoto), Antunes (62. Cognat), Bolla (79. Touati) – Bedia (62. Kutesa).
Náhradníci:
Besson – Rouiller, T. Ouattara.
Přenos se aktualizuje automaticky

Statistiky zápasu:
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:12.
Po závěrečném hvizdu mohla v Edenu vypuknout radost naplno! Slávisté přehráli Servette jasně 4:0 a to znamená, že vyhráli skupinu G před AS Řím a postupují tak přímo do osmifinále Evropské ligy.

Dnes o všem rozhodl už první poločas. Ten zvládli sešívaní skvěle, když v něm vstřelili všechny čtyři góly. Po úvodním oťukávání se skóre poprvé měnilo v 15. minutě, kdy Jurečkův centr zužitkoval David Douděra. O deset minut později přišla druhá gólová situace. Střelu Wallena vyrazil brankář Frick jen k Ivanovi Schranzovi a slovenský reprezentant si při dorážce z bezprostřední blízkosti věděl rady. Úvodní půlhodinu pak uzavřel hlavičkou po Douděrově rohu Mojmír Chytil. Stejný hráč přidal již v nastavení také čtvrtý zásah celku bíločervených. Po změně stran se spíše už dohrávalo. Slávisté se nikam moc nehnali a na výsledku 4:0 se již nic nezměnilo.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Hosté rozehráli nakrátko a nic nevymysleli. Míč se zřejmě dostal do zámezí a Aleš Mandous bude možná posledním mužem, který se dotkne míče.
90+3'
Ještě pokus Derecka Kutesy, který byl sražen na rohový kop. Asi poslední příležitost pro hosty na vstřelení alespoň čestného gólu.
90+2'
Zápas se dohrává za potlesku, zpěvu a skandování spokojených slávistických fanoušků.
90'
Aleš Mandous musel nadvakrát krotit povedenou dalekonosnou ránu hostujícího Anthonyho Barona. Balón směřoval k levé tyči a Mandous ho napoprvé pouze vyrazil. Naštěstí pro něho nikdo z hráčů Servette nedobíhal a gólman Slavie tak mohl na druhý pokus celou situaci vyřešit.
88'
Na hrací ploše zůstal ležet Andres Dumitrescu. Nakonec nebude třeba zdravotníků. Levému wing-backovi Slavie pomohl na nohy sudí Walsh.
87'
Po zablokované střele Christose Zafeirise budou domácí zahrávat rohový kop.
85'
Utkání se blíží ke svému konci. Slávisté si to dnes hodně usnadnili skvělým prvním poločasem.
83'
Dereck Kutesa se rozhodl pro střelu z větší vzdálenosti. Skákavý míč dokázal Mandous zachytit do rukavic.
83'
Byla ohlášena dnešní návštěva. V Edenu se oficiálně nachází 18 380 diváků.
82'
Ke svému pohárovému debutu vyrazil velký talent z akademie Slavie – teprve 17letý Samuel Pikolon.
82'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází David Douděra, přichází Samuel Pikolon.
80'
Opět Muhamed Tijani, jehož pokus tentokrát prošel až na bránu. Pro Fricka to ale nebyl složitý zákrok.
79'
Střídání v týmu Servette Ženeva:
ze hřiště odchází Bendegeuz Bolla, přichází Hussayn Touati.
78'
Ivan Schranz uvolnil Christose Zafeirise. Ten vběhl do pokutového území, kde našel Muhameda Tijaniho. Ten balón převzal zády k bráně, ale dokázal se otočit a udělat si trochu prostoru. Jeho zakončení skončilo vedle s přispěním teče Cunemota. Tedy roh...
77'
Domácí v posledních minutách přeci jen lehce zvýšili tempo a momentálně kontrolují míč na útočné polovině.
75'
Tohle vypadalo nebezpečně! David Douděra měl před sebou dost prostoru na pravé straně. Pravý bek volil střílený centr po zemi, na který nedosáhl ve skluzu Muhamed Tijani.
74'
Nyní se bojovalo poblíž rohového praporku hostujícího týmu. Na malém prostoru bylo snad šest hráčů. Nakonec byl máván ofsajd Slavie.
74'
Další snaha hostí skončila na zablokované přihrávce Derecka Kutesy.
71'
Tijani šel do souboje s Ondouou, kterého poslal na zem. Sudí slávistickému útočníkovi ukazuje, že příště by to už bylo za kartu.
71'
Před námi je posledních dvacet minut řádné hrací doby. Slávisté nyní vyčkávají na kombinující Les Grenats.
69'
Ivan Schranz, který se přesunul na levou stranu hřiště, nedokázal u postranní čáry zachytit míč. Hosté budou vhazovat.
68'
Hosté solidně kombinovali na útočné polovině. Vše ale skončilo u Severina, který centrem z hloubi pole našel jen rukavice Mandouse.
67'
Ve druhém poločase je zápas o poznání klidnější. Asi se to dalo po prvním dějství čekat. Slávisté se nemusejí někam za každou cenu hnát a mohou pošetřit síly na víkendové poslední podzimní kolo FORTUNA:LIGY.
66'
Rohové kopy – 3:3
64'
Hosté zahrávali rohový kop. Po centru čerstvého Japonce Cunemota se však nikdo z nich nedostal k zakončení.
63'
Na zápase je přítomen také Pavel Tykač, který by se měl stát v nejbližší budoucnosti novým majitelem Slavie. Jednání s čínskou stranou jsou údajně ve velmi pokročilé fázi.
62'
ze hřiště odchází Samba Diba, přichází Anthony Baron,
ze hřiště odchází Chris Bedia, přichází Dereck Kutesa,
ze hřiště odchází Miroslav Stevanović, přichází Keigo Cunemoto,
ze hřiště odchází Alexis Antunes, přichází Timothé Cognat.
60'
A hattricku se Mojmír Chytil ani nedočká. Za bouřlivého potlesku přepouští místo na hřišti Muhamed Tijanimu. Odešli také Conrad Wallem s Václavem Jurečkou, které nahradili Andres Dumitrescu s Michalem Tomičem.
59'
Teď to slávisté zrychlili a hned z toho byla šance. Jurečka předal míč doprava Davidovi Douděrovi, kterému už sprintoval do šestnáctky Mojmír Chytil. Douděra ho našel svým centrem a Chytil útočil na hattrick. Hlavou však zamířil nad bránu.
57'
Druhá půle se zatím odehrává v relativně poklidném duchu. Slávisté nepospíchají a švýcarský celek nechce dostat další góly.
55'
Nicolas Vouilloz fauloval na půlce Mojmíra Chytila. Hrát může Slavia.
54'
Pokus Davida Douděry zpoza pokutového území proskákal vedle pravé tyče brány Servette.
52'
Nakonec to zkusil z dálky Samba Diba. Mandous kontroloval míč, který minul jeho pravou tyč.
51'
Domácí po rohu odvrátili míč mimo šestnáctku. Tam to zkoušel Bradley Mazikou, ale střelu mu zablokoval protihráč.
50'
Chris Bedia si vybojoval na Ogbuovi rohový kop.
50'
Václav Jurečka zastavil faulem Magnina. Rozehrávají hosté.
49'
Střely na bránu – 6:1
48'
Conrad Wallem se snažil projít k pokutovému území soupeře. Tam ho nepustil Samba Diba.
47'
Domácí se nemusejí nikam hnát a tak rozvážnou kombinací drží míč na svých kopačkách.
46'
O přestávce neproběhlo žádné střídání. U hostujícího týmu se přitom nějaké změny nabízejí.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas vyšel Slavii nad očekávání! Sešívaní jdou do kabin s vedením 4:0 a asi nikdo v Edenu nepochybuje o tom, že dál postoupí z prvního místa tabulky skupiny. Po úvodním oťukávání se skóre poprvé měnilo v 15. minutě, kdy Jurečkův centr zužitkoval David Douděra. O deset minut později přišla druhá gólová situace. Střelu Wallena vyrazil brankář Frick jen k Ivanovi Schranzovi a slovenský reprezentant si při dorážce z bezprostřední blízkosti věděl rady. Úvodní půlhodinu pak uzavřel hlavičkou po Douděrově rohu Mojmír Chytil. Stejný hráč přidal již v nastavení také čtvrtý zásah celku bíločervených.
45+3'
První poločas skončil.
45+1'
Slavia právě vstřelila branku!
Tak to je jízda! V nastavení přidávají slávisté čtvrtý gól! Domácí na útočné polovině zatlačili na rozehrávajícího soupeře a balón se dostal k MOJMÍROVI CHYTILOVI. Ten nepřemýšlel, zamířil do pokutového území a tam zakončoval z pravé strany. Jeho střelu nešťastně tečoval stoper Vouilloz, balón obloučkem zamířil za padajícího Fricka a skončil až za brankovou čárou.
45'
Za malou chvíli se také dozvíme, o kolik času bude první poločas nastaven.
44'
Domácí hrají s chutí a s blížícím se závěrem první půle rozjíždějí další útočnou akci.
43'
Velkou šanci měl Václav Jurečka, který zblízka nepřekonal Fricka, jenž byl na zemi velmi rychle. Vzrušení však bylo zbytečné, protože byl slávistickému útočníkovi máván ofsajd.
41'
Držení míče – 62 % : 38 %
39'
Moc nescházelo a viděli jsme čtvrtý gól v síti Servette! Po centru Ivana Schranze zasáhl na malém vápně nešťastně Nicolas Vouilloz, který balón posunul k Davidovi Douděrovi. Ten byl možná svou šancí překvapen a poslal míč těsně vedle odkryté brány!
37'
Miroslav Stevanović poslal k zemi Christose Zafeirise. Sudí to navíc ocenil žlutou kartou.
36'
Hosté teď dokázali udržet míč u pokutového území soupeře. Nakonec přišla přízemní střela Alexise Antunese, která skončila v rukavicích Aleše Mandouse.
35'
ze hřiště odchází Oscar, přichází Jakub Hromada.
35'
Sešívaní budou chvilku pokračovat o deseti. Po krátké rozcvičce by měl Oscara nahradit Jakub Hromada, který se na to chystá u postranní čáry.
34'
Vypadá to, že Oscarovi píchlo ve svalu. Tipoval bych, že s tím nepůjde pokračovat.
33'
Nějaké zdravotní problémy řeší Oscar. Ten zůstal sedět na trávníku a už k němu míří lékařský tým.
32'
Hosté jsou vývojem utkání hodně opařeni. Pražané dokázali nekompromisně potrestat téměř každé jejich zaváhání.
30'
A tohle už začíná být demolice! Na rohový kop Davida Douděry si naskočil MOJMÍR CHYTIL, který hlavou poslal balón nechytatelně k pravé tyči z pohledu brankáře Fricka – 3:0.
25'
Slávisté zvyšují na 2:0! Mojmír Chytil se dostal k míči na pravém křídle a prošel s ním do šestnáctky. Tam našel zpětnou přihrávkou Conrada Wallema, jehož střelu Frick vyrazil, ale pouze před sebe. Dorážející IVAN SCHRANZ pak zblízka podstřelil hostujícího gólmana a rozradostnil Eden podruhé.
24'
Po faulu Bolly na Douděru budou domácí rozehrávat z vlastní poloviny.
22'
Samba Diba ve středu hřiště zajel ve snaze získat míč zpátky do Conrada Wallema. Dostal za to žlutou kartu.
21'
Rohový kop zahrával David Douděra. Hosté se ubránili a poté, co balón opustil hrací plochu, byl nařízen odkop od brány.
19'
Málem druhý gól Slavie! Krásná spolupráce mezi Václavem Jurečkou a Mojmírem Chytilem. Druhý jmenovaný vrátil Jurečkovi míč tak, že ten už utíkal sám proti Frickovi. Jeho střelu však vyrazil gólman Servette levou nohou a k dorážce se Jurečka nepostavil tak, aby míč dokázal usměrnit mezi tyče!
18'
Douděra nyní kombinoval napravo s Ivanem Schranzem. Nevzešlo z toho ale nic nebezpečného. Ani centr.
17'
Slávisté tedy vykročili dobře za svým cílem, kterým je vyhrát dnešní zápas a tím i celou skupinu. A to by znamenalo účast přímo v osmifinále EL.
15'
Domácí jdou po čtvrthodině zápasu do vedení! Václav Jurečka dostal po autovém vhazování míč zpátky od Wallena a odcentroval z levé strany. Vzdálenější tyč předpisově zavřel DAVID DOUDĚRA, proti jehož hlavičce k tyči po pravé ruce byl brankář Frick bezmocný.
14'
Servette začalo docela aktivně. Bendegeuz Bolla zahrával rohový kop. Centroval na bližší tyč, obrana Pražanů byla připravena.
12'
Sám Miroslav Stevanović se postavil k exekuci přímého kopu. Zvolil prudkou střelu na stranu brankáře, ovšem míč prosvištěl možná metr vedle slávistické brány.
11'
Po faulu Zafeirise na Stevanoviće budou hosté zahrávat standardku z dobré pozice.
9'
Po přetaženém centru Wallema na zadní tyč se ještě snažil Douděra vrátit hlavou balón před bránu. Tam si ale pro míč vyběhl Frick.
8'
Z pravé strany odcentroval David Douděra. Míč přizvedl brankář Jérémy Frick a hrací předmět skončil až v autu.
7'
Domácí se ujímají míče a rozvážně rozehrávají od svých obránců.
5'
Po útočném faulu Chytila na Vouilloze nakopl míč dopředu brankář Frick. Chris Bedia pak vyhrál souboj s Igohem Ogbuem a dostal se ke střele, která skončila vedle pravé tyče z pohledu Mandouse. Zřejmě tam byla i lehká teč Holeše, kterou však rozhodčí nezaznamenal. Kope se tedy od brány sešívaných.
4'
První nebezpečnější situace ze strany Slavie. Christos Zafeiris vyvezl míč k pokutovému území. Tam nahrál doleva Conradovi Wallemovi, který odcentroval na hlavu nabíhajícího Mojmíra Chytila. Ten hlavičkoval vedle pravé tyče.
2'
Brankář Aleš Mandous hrál hodně riskantně proti napadajícímu Chrisovi Bediovi. Balón posílal na obránce těsně kolem útočníka Servette. Ten to měl ale do protipohybu a naštěstí tak nestihl reagovat.
1'
Úvodní výkop měli hostující hráči. Míč už si ale osahali i sešívaní.
1'
Utkání právě začalo.
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Nyní probíhá los.
Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: Mandous – Vlček, Ogbu, Holeš (C) – Douděra, Zafeiris, Oscar, Wallem – Schranz, Chytil, Jurečka.
Náhradníci: Kolář, Sirotník – Tijani, Van Buren, Bořil, Dumitrescu, P. Ševčík, Hromada, Tomič, Žitný, Pikolon.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Servette Ženeva: Frick (C) – Magnin, Vouilloz, Severin, Mazikou – Diba, Ondoua – Stevanović, Antunes, Bolla – Bedia.
Náhradníci: Besson – Cunemoto, Rouiller, Baron, Cognat, Kutesa, T. Ouattara, Touati.
Trenér: René Weiler

Rozhodčí: Walsh – Stewart, Spence (SCO).
Ohlasy před zápasem:

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): V Evropě jsme dominantnější a týmovější než vloni. Pracujeme stejně dozadu jako dopředu, nedostáváme tolik gólů z přečíslení. Hráči naplňují požadavky evropského fotbalu. Doufal jsem, že budeme mít před zápasem s postupem v kapse klid, hrajeme ale o první místo a uděláme vše pro to, abychom této příležitosti využili. Není náhoda, že jsme vyhráli čtyři utkání ve skupině a předtím dvě kola v kvalifikaci, to samo naznačuje fakt, že tým je dál než vloni, zejména po mentálně stránce. Soupeři v Evropě jsou neuvěřitelně silní, musíte se na ně pečlivě připravovat a přenést to do zápasu... Viděl jsem zápas Servette s Young Boys Bern. Je to jiný tým než v úvodu sezony. Oproti prvnímu zápasu proběhly personální změny, hráči si možná zvykali na rukopis nového trenéra. Myslím, že to bude podobné prvnímu utkání, ale s větší týmovou organizací. Můžeme čekat důrazný zápas, mají silnou obranu, vzadu jsou fotbaloví. Vepředu je nebezpečný Bedia, pozor si musíme ale dát na celou útočnou čtveřici.

(zdroj: slavia.cz)
První zápas v Ženevě skončil vítězstvím Slavie v poměru 2:0. Zápas nepřinesl mnoho šancí. V prvním poločase se měnilo skóre po jediné střele mezi tyče, když odražený míč uklidil po zemi do sítě Lukáš Masopust. Po hodině hry se pak prosadil hlavičkou po rohu Igoh Ogbu.
SK Slavia Praha:
Slávisté mají jarní část Evropské ligy v kapse. Navíc vedou tabulku své skupiny a pokud porazí na závěr Servette, postoupí dál z prvního místa a to znamená rovnou osmifinále. Jediné zaváhání sešívaných přišlo v utkání na půdě AS Řím, kde prohráli 0:2. Doma naopak italského soupeře stejným výsledkem přehráli a postup do jara pak jistili před dvěma týdny výhrou 3:2 v Tiraspolu. Tam přitom museli skóre otáčet a vítězný gól vstřelil až v nastavení z penalty Muhamed Tijani.

Ve FORTUNA:LIZE jsou slávisté druzí s pětibodovým mankem na Spartu. Mají ale zápas k dobru. V neděli doma zvítězili 2:0 nad Mladou Boleslaví. Před tím dokázali uspět v pohárovém utkání v Hradci. Ten udolali v prodloužení a ve čtvrtfinále si zahrají derby se Spartou.

Trenér Trpišovský bude postrádat zraněné Lukáše Masopusta a Matěje Juráska. Nepravděpodobný je také start Lukáše Provoda, který se zotavuje z nemoci.

Servette Ženeva:
Servette se vrací do horních pater švýcarského fotbalu poté, co si slavný klub v nedávné minulosti prošel velkými těžkostmi. Finanční problémy ho totiž srazily až do třetí ligy. Ženevští se z toho vzpamatovali, od sezóny 2019/20 jsou zpátky v nejvyšší soutěži a v minulém ročníku v ní obsadily druhé místo. Do EL se Servette propadlo po neúspěšném play-off LM. Ve skupině mu patří třetí místo s pěti body a z tohoto postavení se už hnout nemůže. Svěřenci kouče Reného Weilera nejprve uhráli čtyři body s Tiraspolem, na jehož půdě remizovali 1:1 a doma zvítězili 2:1. Naposledy ještě přidali domácí remízu 1:1 s AS Řím.

V domácí soutěži je Servette po 17. kole čtvrté. O víkendu remizovalo 1:1 na půdě Lausanne. Obrana Slavie si bude muset dávat pozor zejména na Chrise Bediu, který nastřílel už osm gólů v domácí soutěži a dva přidal také v Evropské lize.

Posledních 5 zápasů Servette:
Servette – Basilej 4:1
Servette – Grasshopper 2:0
Servette – AS Řím 1:1 (EL)
Young Boys – Servette 1:1
Lausanne – Servette 1:1
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Ve čtvrtek jsou na programu také zápasy posledního 6. kola skupinové fáze Evropské ligy. Fotbalisté pražské Slavie zakončí své působení ve skupině G domácím duelem se Servette Ženeva. Slávisté již mají jistý postup do jarní části soutěže, ovšem budou si chtít zajistit první místo, které znamená účast přímo v osmifinále. Švýcarský celek už skončí jistě třetí a na jaře si tak zahraje alespoň vyřazovací fázi Konferenční ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.