MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Zlín - 24. dubna 2024   18:00

Ukončeno
Plzeň
Plzeň
6' Chorý  • 32' Červ  • 58' Chorý
3:0
(2:0)
Zlín
Zlín
Plzeň
Sestavy:
Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Kopic (81. Havel), Červ, Kalvach (C), Souaré (85. Cadu) – Šulc, Mosquera (70. M. Vydra) – Chorý (85. Metsoko).
Sestavy:
S. Dostál – Čelůstka, Simerský (C), Černín, J. Kolář – Janetzký (65. Vukadinović), Nombil (81. Didiba) – Fantiš (77. Cedidla), Slončík (65. Bužek), Načkebia – Ikugar (65. Schánělec).
Náhradníci:
Rakovan – Bartošák.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku středečního večera se s vámi loučím, mějte se fajn.
Finále se bude hrát 22. května od 18:00 v plzeňské Doosan Aréně.
Plzeň je ve finále domácího poháru po třech letech, v něm naposledy podlehla Slavii 0:1. Sparta si naopak zahraje třetí finále po sobě, předchozí dvě nicméně nezvládla.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:3.
Je dobojováno, Viktoria Plzeň poráží na svém stadionu Zlín 3:0 a postupuje v Mol cupu do finále, kde vyzve pražskou Spartu. Viktoria již po prvním poločase vedla o dvě branku, druhý poločas se ta spíše jen dohrával, Zlín dneska neměl jakoukoliv šanci uspět.
90+2'
Konec zápasu.
90+1'
Pavel Šulc posílal střílený balon na zadní tyč, Idjessi Metsoko měl k zakončení hodně daleko.
89'
Matěj Vydra dostal balon na hranu malého vápna, plzeňskému útočníkovi ale snad není souzeno dát na jaře gól. Skvělý Dostál ho dokázal vychytat.
88'
Dnešní utkání sleduje 7584 diváků.
87'
Pavel Šulc spěchal za dlouhou přihrávkou, u míče byl ovšem jako první brankář Dostál.
85'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Idjessi Metsoko,
ze hřiště odchází Cheick Souaré, přichází Cadu.
83'
Plzeň hraje naprosto v klidu, drží míč na vlastní polovině hřiště a čeká, kudy vyšle svůj další útok směrem dopředu.
82'
Milan Havel si hned naběhl do vápna, kam dostal přihrávku od Vydry, na zadní tyči záhy ale nikoho nenašel.
81'
Střídání v týmu FC Zlín:
ze hřiště odchází Cletus Nombil, přichází Joss Didiba.
81'
ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Milan Havel.
80'
Chorý krásně za obranou oslovil Pavla Šulce, ten dlouho držel balon, Zviad Načkebia ho nakonec ale přece jen získal.
79'
Na druhé straně ševci měli možnost rozehrát rohový kop, Jedlička zasahovat nemusel.
78'
Jan Kopic si řekl o balon, ten také od Souarého dostal, poté se nicméně krajní záložník Viktorie zamotal do svých kliček.
77'
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Martin Cedidla.
77'
Nyní centroval Lukáš Kalvach, ten hledal na první tyči jmenovce Červa, ten balon ovšem nezasáhl dle svých představ.
76'
Cheick Souaré poslal zajímavý centr přímo do vápna, výsledkem toho je další roh, tentokrát z druhé strany.
75'
Na hřišti zůstává ležet jeden z hráčů Zlína, chvilku se nyní tak hrát nebude.
74'
Hezká akce domácích na jeden dotek, centr Šulce hosté srazili na rohový kop.
72'
Při následném rohu Jedlička neudržel míč v rukavicích po souboji, na brankové čáře ho nicméně zastoupili jeho spoluhráči, kteří ho odkopli do bezpečí.
71'
Střídající Vukadin Vukadinović měl hodně prostoru na pravé straně, jeho střelu vytáhl na rohový kop Martin Jedlička.
70'
ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Matěj Vydra.
68'
O minutu později se celá situace opakovala. Kopic měl na pravé straně znovu hodně prostoru, tentokrát Dostál ze vzduchu sebral již jeho centr, Chorý skákal zbytečně.
66'
Tomáš Chorý měl na hlavě hattrick. Jan Kopic z pravé straně ho přesně našel na hraně malého vápna, Chorého poté ale dobře vychytal Dostál.
65'
ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Alexandr Bužek,
ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Vukadin Vukadinović,
ze hřiště odchází Kenneth Ikugar, přichází Tomáš Schánělec.
65'
První střela v podání Zlína. s Cletus Nombil dostal nabito ve středu pole, z velké dálky ovšem minul.
64'
Robin Hranáč byl pod velkým tlakem Ikugara, reprezentační obránce nakonec ale přece jen splnil své obranné povinnosti na jedničku, navíc byl ještě faulován.
63'
Z něho domácí branku ševců neohrozili, přesto nadále zůstávají u balonu.
62'
Pavel Šulc krásně posílal míč na zadní tyč, na poslední chvíli hosté odrazili balon na rohový kop.
61'
Jan Kopic chtěl znovu dostat obranu Zlína pod tlak, tentokrát se mu přihrávka avšak vůbec nepovedla.
60'
Máme za sebou hodinu hry a Viktoria již vede o tři branky. Jedlička naopak na druhé straně nadále čeká, než se skoro poprvé v zápase dotkne balonu.
58'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria už je jednou nohou ve finále proti Spartě. Lukáš Červ dokázal přes Čelustku dostat balon na první tyč, kam si naběhl TOMÁŠ CHORÝ a ten chladnokrevně zakončil.
57'
Lukáš Červ tentokrát centroval do pokutového území, Souarému chyběl krok, aby dokázal lépe zakončit.
55'
Žlutá karta pro tým FC Zlín (Jakub Janetzký).
54'
Václav Jemelka byl sražen na trávník nedovoleně, což neuniklo očím rozhodčího.
53'
Zlínu se nedá upřít snaha, avšak proti Plzni to má dnes hodně složité.
51'
Jhon Mosquera dostal hezký pas od Kalvacha na levou stranu, na hraně pokutového území přenechal míč Chorému, jenž prudkou ranou trefil vzdálenější tyč.
51'
Žlutá karta pro tým FC Zlín (Antonín Fantiš).
50'
Lukáš Červ je dnes hodně při chuti, nyní se dostal do dalšího zakončení, branku ovšem minul.
48'
Lukáš Kalvach rozehrál balon na pravou stranu, tam se nikdo z domácích do zakončení nedostal.
47'
Lukáš Červ byl na startu druhé půle nedovoleně poslán k zemi, Viktoria bude kopat volný přímý kop.
46'
Začal druhý poločas.
Je za námi první poločas, který jednoznačně patřil domácí Viktorii. Ta naprosto po zásluze vede nad Zlínem o dvě branky. Skóre otevřel v šesté minutě Tomáš Chorý, na jeho zásah následně navázal Lukáš Červ, jenž se trefil po hezké akci přesně k tyči. Plzeň tak míří jasně do finále proti Spartě, Zlín se zatím prakticky nedostal na útočnou polovinu.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Zlín měl přece jen na konci první půle slibnou šanci, Kolář hlavičkou ale netrefil branku.
45+1'
V nastaveném čase kopal Zlín rohový kop, Jedlička ovšem zasahovat nemusel, skvěle na první tyči zahrál Jan Kopic.
44'
Kalvach posílal míč šajtlí do vápna, obrana Zlína balon odvrátila jen k Pavlu Šulcovi, který si míč jedním dotykem připravil, poté ale minul zařízení.
43'
Za dlouhou přihrávkou sprintoval Jhon Mosquera, jako první byl avšak u balonu brankář Dostál, který ho odkopl daleko od své branky.
42'
Souboj dvou patnáctek u postranní čáry. Tento minisouboj nakonec vyhrál Fantiš, jelikož jako poslední se balon dotkl Tomáš Chorý. Ševci tak budou vhazovat.
41'
Tím hráčem byl Jakub Kolář. Vypadá tok že to nicméně nebude nic vážnějšího.
40'
Na hřišti zůstává ležet jeden z hostujících hráčů, ke kterému již spěchají kluboví lékaři.
39'
Jan Kopic šel sám na brankáře Dostála, avšak branku minul. A i kdyby ji trefil, branka byl kvůli následně odmávanému ofsajdu neplatila.
39'
Tomáš Chorý před zraky Miroslava Koubka srazil k zemi Koláře, hosté tak budou rozehrávat.
38'
Cletus Nombil přízemní přihrávkou oslovil ve vápně Kennetha Ikugara, tomu ovšem nevyšel první dotek s balon a hrát tak mohou opět domácí.
37'
Hosté to chtěli zkusit na útočné polovině rychlou přihrávkou středem, to se jim avšak vůbec nepovedlo. Martin Jedlička si stále prakticky nesáhl na balon.
36'
Tomáš Chorý dostal přihrávku za obranu, následně dával míč pod sebe, Mosquera ale celou situaci nyní nevyhodnotil dobře z jeho pohledu.
35'
Jan Kopic udělal kličku doprostřed hřiště, následně to zkusil ze stejného místa jako před chvilkou Červ, Dostál jeho úmysl ale přečetl a míč zachytil do svých rukavic.
34'
Viktoria nadále útočí ve velkém počtu hráčů, Cheick Souaré byl tentokrát ale čistě ubráněn, Dostál bude od své branky rozehrávat.
32'
Viktoria již vede o dvě branky! Kalvach přenechal míč na polovině hřiště LUKÁŠI ČERVOVI, který se prokličkoval až na hranu pokutového území, odkud se poté trefil přesně k levé tyči.
31'
Souaré krásnou přihrávkou oslovil za obranou Mosqueru, který poté moc dobře věděl o nabíhajícím Šulcovi, přes bránícího hráče mu balon ale nepředal přesně.
30'
Po půl hodině hry se až na hrotu zjevil Robin Hranáč. Na něho také mířil vysoký balon, ze vzduchu si ovšem sebral míč brankář Dostál.
29'
Lukáš Červ protancoval obranou Zlína, Jhon Mosquera měl následně hodně prostoru na levé straně vápna, Chorý pouštěl jeho přihrávku za sebe, tam ale nikdo z domácích již nebyl.
28'
Plzeňští fanoušci nyní symbolicky ve 27. minutě skandovali jméno Františka Rajtorala. Včera to bylo již sedm let, co navždy opustil tento svět.
27'
Pavel Šulc krásnou českou uličkou našel na pravé straně Jana Kopice, ten poté elegantně zasekl balon, poté nicméně trestuhodně přestřelil branku Dostála.
26'
Lukáš Kalvach se rozhodl po přiťuknutí od Chorého vystřelit ze střední vzdálenosti. Jeho ráně moc nechybělo, nakonec se ale přece jen do brány nevešla.
25'
Slončík vystihl úmysl Lukáše Červa, hosté následně ale špatně rozehráli míč na levou stranu, Viktoria tak bude zadarmo vhazovat míč zpět do hry.
24'
Žlutá karta pro tým FC Zlín (Jakub Černín).
23'
Jan Kopic si ve velké rychlosti připravil míč k centru, v pokutovém území byl Tomáš Chorý i Jhon Mosquera, ani jeden se ovšem k hlavičce nedostal.
22'
Hezký fotbalový moment. Pavel Šulc našel kopačku Chorého, ten mu míč efektně vrátil, následnou prudkou ránu Šulce ovšem v pohodě lapil brankář Stanislav Dostál.
21'
Viktoria nadále kombinuje na útočné polovině, Zlín se statečné brání.
20'
Cletus Nombil srazil na zem Lukáše Kalvacha, domácí budou moci rozehrát další standardku.
19'
Jakub Janetzký si našel volný prostor na pravé straně, po rychlé kličce se rozhodl pro centr, v pokutovém území ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl v ideální pozici pro zakončení.
18'
Stanislav Dostál tentokrát mohl zůstat v relativním klidu, míč šel daleko vedle jeho brány, v klidu si tak mohl připravit míč, aby ho záhy rozehrál.
17'
Robin Hranáč přenesl hru na levou stranu, vysoký balon ovšem nedokázal zkrotit Souaré. Plzeň přesto rychle získala míč zpět ke svým kopačkám, hosté si ho zatím opravdu moc neužili.
16'
Lukáš Kalvach přenechal míč na hraně pokutového území Tomáši Chorému, který se rozhodl pro rychlou střelu, prostor mezi třemi tyčemi avšak minul.
15'
Zajímavá situace v podání Pavla Šulce. Domácí hráč chtěl centrovat na zadní tyč, balon ovšem trefil tak zajímavě, že brankář Dostál musel být hodně na pozoru, aby mu kulatý nesmysl nakonec neskončil v brance.
14'
Jan Kopic se snažil probít k centru na pravé straně, úspěšný ovšem nebyl.
13'
Tom Slončík výborně napadal rozehrávku Viktorie, dokonce ji zachytil, odražený balon nicméně získali znovu domácí.
11'
Hosté se provinili dalším nedovoleným zákrokem, míč rozehrál Lukáš Kalvach, nabíhající Tomáš Chorý se k hlavičce ovšem nedostal.
10'
Zlín nadále hraje převážně bez balonu, něco podobného zažívala Viktoria nedávno v Evropské konferenční lize proti Fiorentině.
9'
Robin Hranáč chtěl oslovit své spoluhráče v pokutovém území, míč ale poslal jen do rukavic brankáře Dostála.
8'
Plzeň to znovu zkoušela po levé straně, tentokrát se domácí k centru však nepropracovali.
6'
Domácí jdou velmi brzy v zápase do vedení. Lukáš Červ byl nejprve nedovoleně atakován, jenomže hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Cheick Souaré byl na levé straně zcela sám, míč si připravil, na malém vápně oslovil TOMÁŠE CHORÉHO, který lehce uklidil míč do sítě.
5'
Plzeň si neporozuměla na pravém křídle, Chorý míč pouštěl, jenomže pouze do autu, hosté tak budou vhazovat.
4'
Hosté se již také poprvé dostali na delší čas k míči, ovšem Viktoriáni byli v obraně bezchybní a nyní jsou to znovu oni, kdo může zaútočit.
3'
Míč do vápna nakonec přiletěl z levé strany od Červa, Tomáš Chorý zakončoval efektně patičkou, avšak vedle brány.
3'
Ten sice obrana Zlína odvrátila, jenomže Plzeň nadále zůstává u míče, kombinuje na pravé straně.
2'
Plzeň od prvních vteřin drží míč pod svou kotrolou. Cheick Souaré následně posílal zajímavý centr za obranu, výsledkem toho je úvodní rohový kop v zápase.
1'
Utkání právě začalo.
Obě mužstva jsou již na trávníku, samotné utkání začne již za malý okamžik.
Úvodní sestavy:

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Kopic, Červ, Kalvach (C), Souaré – Šulc, Mosquera – Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň – Hejda, M. Vydra, Cadu, Havel, Jirka, Metsoko.
Trenér: Miroslav Koubek.

FC Zlín: S. Dostál – Čelůstka, Simerský (C), Černín, J. Kolář – Janetzký, Nombil – Fantiš, Slončík, Načkebia – Ikugar.
Náhradníci: Rakovan – Cedidla, Vukadinović, Didiba, Bužek, Schánělec, Bartošák.
Trenér: Bronislav Červenka.

Rozhodčí: Rouček – Caletka, Machač.
Krásnou středu z plzeňské Doosan Arény!

Dnes se společně budeme věnovat semifinálovém duelu Mol cupu, ve kterém domácí Viktoria Plzeň přivítá na svém trávníku Zlín.

Viktoria Plzeň začala svou pouť pohárem ve třetím kole. V nedalekých Mariánských Lázních spustila pořádný gólostroj, když zvítězila vysoko 10:0. V dalším kole zavítala na půdu Sigmy Olomouc, přestože Hanáci šli jako první do vedení, nakonec po velkém obratu slavila Plzeň, zvítězila 3:1. Ve čtvrtfinále čekal na Západočechy Jablonec. Původně se zápas měl hrát na konci února, avšak kvůli velké mlze muselo být utkání přeloženo. Zkraje dubna poté zvítězili Plzeňané hladce 3:0.

Zlín začínal letošní cestu Mol cupem ve druhém kole a hned z toho bylo pořádné drama. Divizní Sokol Lanžhot dlouho vzdoroval, po gólu Ndiayeho z 86. minuty avšak nakonec přece jen slavil Zlín. Ani ve třetím kole to neměli ševci jednoduché, Uničov šel dokonce jako první do vedení, ve druhém poločase nicméně prvoligový klub předvedl obrat a po vítězství 2:1 postoupil dál. Dalším soupeřem byl Baník Ostrava, který celkem překvepivě na svém stadionu Zlínu podlehl 0:1, když jedinou branku vstřelil na konci prvního poločasu Reiter. Čtvrtfinále proti Liberci dospělo dokonce až do prodloužení, kde postupují branku vstřelil ve 111. minutě Schánělec. Nyní stojí ovšem před Zlín těžká zkouška, míří na půdu Plzně.

Obě mužstva se v aktuální sezóně dvakrát utkala v rámci FORTUNA:LIGY a v obou případech to byla jednoznačná záležitost. Na zlínské Letné zvítězila Plzeň drtivě 7:1, v odvetě v jarní části následně 3:0. O velkém favoritovi pro dnešní zápas je tak jasno.

Jen pro připomenutí, dnes se hraje o postup do finále, ve kterém již je pražská Sparta, která v semifinále porazila druholigovou Opavu. Vítěz zápasu mezi Plzní a Zlínem poté bude Pražany hostit ve finále na svém stadionu, o další motivaci tak mají oba celky postaráno.

Dámy a pánové, přeji příjemnou zábavu. Zápasem vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.