MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Sparta - 1. listopadu 2023   17:30

1:2
(1:0)
Sparta
Sparta
52' Sejk   • 69' Ševčík
Bohemians
Sestavy:
Reichl – Kadlec (46. Křapka), Vondra, Hůlka – Köstl (75. Shejbal), Hrubý, Jindřišek (C) (75. Hála), Hybš – Beran – Prekop, Mužík (63. Matoušek)
Sestavy:
Vorel – Vydra, Gomez, Zelený – Mejdr, Pavelka (C), Sadílek, Ryneš (61. Wiesner) – Ševčík (82. Pešek), Olatunji, Sejk (90+5. Schánělec)
Náhradníci:
Vindahl – Kairinen, Birmančević, Sørensen
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:10. Rohy: 6:10.
Dnešní utkání sledovalo 5012 diváků.
Sparta tedy pokračuje pohárem do čtvrtfinále, Bohemians naopak v MOL Cupu končí.
Postup Sparty se v Ďolíčku nerodil bezbolestně, nakonec ale úřadující mistr republiky těžkou šichtu dosáhl do konce. Skóre otočili Letenští ve druhé půli zásluhou dvou trefi po dlouhých autech Lukáše Sadílka. Nejprve prolomil střeleckou smůlu Václav Sejk a vítěznou branku si připsal Michal Ševčík, jenž rozhodl i předchozí pohárový duel proti Líšni.
90+6'
Konec zápasu.
90+6'
Jenže první centr Hrubého obrana odvrátila a pokus o repete, ač nevypadal vyloženě zle, končí jen kopem od branky Vorla. Vondra totiž merunu prodloužil na zadní tyč tak, že na ni nedosáhl ani skluzující Hála.
90+6'
Do pokutového území už sprintuje i brankář Reichl.
90+5'
Klokani se prokombinovali až do vápna. Po pasu Matouška centroval Hůlka, jenže jeho přízemní pobídka do šestnáctky byla sražena na roh.
90+5'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Sejk, přichází Schánělec.
90+4'
Bohemians se nyní pokusí vybudovat závěrečný tlak. K tomu by ale potřebovali, aby nákop Reichla nezacílil na Pavelku.
90+3'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha (Jan Mejdr). Letenští ale i tak uvedou míč do hry vhazováním z vlastní obranné poloviny.
90+3'
Ani z tohohle mráčku, rozumějte standardky, ale nezapršelo. Ve vzduchu si totiž suverénně počínal Gomez.
90+3'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha (David Pavelka) za faul ve středovém kruhu.
90+2'
Sparta odmítá pojistku! Protiútok po Beranově ztrátě zakončila přesná přihrávka Sejka Olatunjimu, jenže ten tváří v tvář Reichlovi zaváhal a trefil pouze tyč.
90+2'
Sejkovu patičku na střed přečetl Shejbal a rychlou kolmicí hledal Matouška. Tomu ale cestu na branku překazil včas vyběhnuvší Vorel.
90+1'
Hybšův centr přímo do šestnáctky ale Wiesner dokázal protečovat do rukou Vorla.
90'
Wiesner připravil parádní přihrávkou palebnou pozici Sejkovi, ten se ale místo rychlé střely zamotal do kliček. Pak ještě nabil Pavelkovi, jemuž ale zakončení z vnitřku vápna vůbec nesedlo.
89'
Olatunji už je připraven vrátit se do hry. Ta mezitím samozřejmě dále běží.
88'
Teď už se ale zvedá a hlavní arbitr jasně gestikuluje, že musí zamířit za lajnu.
88'
Olatunji stále polehává na hrací ploše a drží se za obličej.
87'
Nigerijský forvard si následně ustlal na trávníku přímo před zraky kotle Bohemians. Petřík hru raději přerušil.
87'
Vondra dokázal vhazování Hály prodloužit za sebe, Hůlka ale při pokusu zakončit hlavou trefil jen bránícího Olatunjiho.
87'
Shejbalův přetažený centr zleva prodloužil před dotírajícím Beranem Wiesner na aut.
86'
Sadílek zezadu povalil Hrubého, konečně si tak po delší pauze mohou zahrát domácí.
85'
Po standardce zakončoval Mejdr z hranice pokutového území, ale jen velmi slabě.
84'
Sparta sice drží postupový výsledek, ale i tak je v tlaku. Po sraženém centru Zeleného bude navíc kopat další roh.
84'
Reichlův halfvolej měl najít nabíhajícího Matouška, jenže putoval na levé křídlo, zatímco rychlonohý forvard startoval motory na pravé straně.
83'
Sejkova přešlapovačka a následný pokus o jesle rezultovala v rohový kop pro hosty.
82'
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Jakub Pešek.
81'
Gomez dobře vystoupil s Prekopem a cynicky jej okradl o míč.
80'
Shejbal zasáhl balon a pak jako tank přejel Pavelku, který se poroučel k zemi. Poté, co střet rozhodčí Petřík posoudil jako faul žolíka klokanů, fanoušci domácích opět vehementně protestují.
79'
Zelený pasem na křídlo vyzval k centru Wiesnera, ten ale po Beranově teči nedoputoval až k dalším hráčům Sparty.
79'
Gomez se pak asi dvacet sekund zdráhal vhodit z autu míč do hry, což ocenilo publikum hlasitým pískotem.
78'
Emoce na trávníku pracují. Proti žlutému napomenutí Hybše se ostře vymezil Prekop.
78'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Matěj Hybš).
76'
Matouškův presink ztěžoval život bekům Sparty, ti se tak museli vrátit až k Vorlovi, který si situaci nekomplioval a vyřešil ji dlouhým nákopem.
75'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Daniel Köstl, přichází Jan Shejbal,
ze hřiště odchází Josef Jindřišek, přichází Martin Hála.
74'
Olatunji šikovnou patičkou poslal Wiesnera do úniku po lajně. Žolík Sparty následně dokázal najít přesně prostor, kde se nacházel Sadílek, jenže tomu se nepodařilo míč v dobré pozici trefit ideálně.
73'
Po sérii ostrých soubojů došlo k jednomu, porušujícímu pravidla. Ševčík podrazil Berana přímo pod hlavní tribunou.
72'
Matoušek si zaběhl za beky a pokoušel se dostat k obloučku Berana, proti Gomezovi s Vydrou ale neměl příliš šancí uspět.
71'
Odpověď zní ano. Defenzivě domácích se podařilo merunu odvrátit na okraj šestnáctky, odkud pálil levačkou nepřesně Sejk.
71'
A do třetice dlouhý aut. Ubrání se mu Bohemians tentokrát?
69'
Sparta právě vstřelila branku!
Další vhazování až před Reichla, další branka pro hosty. Sadílkův projektil prodloužil Gomez za sebe, kde si míč našel MICHAL ŠEVČÍK. Jeho prvotní zakončení sice mířilo do břevna, napodruhé už se ale talentovaný ofenzivní záložník nemýlil a z bezprostřední blízkosti poslal Spartu do vedení. 1:2!
69'
Mejdrův zblokovaný centr znamená, že Sparta může opět využít svoji silnou zbraň – dlouhý aut.
68'
Prekop na levé lajně přechytračil Gomeze a následně se pokoušel vyslat do úniku Matouška. Jeho přihrávce ale kapka přesnosti přeci jen chyběla.
67'
Olatunjiho oblouček před Reichla sklepl rutinérsky Hůlka hrudí do náruče svého brankářského kolegy.
67'
Prekop si skoro až po brazilsku stáhl těžký míč ze vzduchu a rozeběhl Matouška, ten si ale merunu překopl příliš daleko. Rozehrává Vorel.
66'
Oba aktéři souboje ale mohou v zápase pokračovat.
66'
Bolestivý střet po odvráceném rohu nyní absolvovali Sejk s Beranem. Druhý jmenovaný si na pažitu chvíli poležel, rozhodčí Petřík raději hru přerušil, ač faul nepíská.
65'
Matoušek o sobě znovu dal vědět. Tentokráte napálil z hranice vápna odražený míč před Vorla a Prekop se pak dostal k zakončení z otočky. To bylo ale tečováno na další rohový kop.
64'
Matoušek ihned po svém nástupu činí obraně Sparty potíže. Gomeze donutil k nákopu míče do vzduchu a hosté mohou být rádi, že ze vniklé šlamastyky rezultoval jen roh.
63'
ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Jan Matoušek.
63'
Olatunji pálil z těžké pozice levačkou, branku Bohemians o pěkných pár metrů minul.
62'
Wiesnerova přešlapovačka s mírnou dávkou štěstí vyšla, totéž by se ale nedalo říci o jeho ostrém pasu do vápna.
62'
Mejdr dosprintoval za dlouhým pasem Gomeze a vybojoval v souboji s Hybšem aut z pravé strany.
61'
ze hřiště odchází Matěj Ryneš, přichází Tomáš Wiesner.
60'
Špatná zpráva pro Spartu. Matěj Ryneš se usadil na trávníku a nebude schopen pokračovat v zápase.
59'
Klokani se ale podruhé ze standardní situace nachytat nenechali.
59'
Mejdr se uvolnil zasekávačkou za patou po vzoru slavné značky CR7 a následně přihrával šajtlí do vápna. Vondrův nepovedený odkop znamená další rohový kop pro Spartu.
58'
Obrana Bohemians si poradila jak s rohovým kopem, tak následným centrem Zeleného zpoza pokutového území.
58'
Roh pro Spartu. Rynešův centr z levého křídla ve skluzu usměrnil mimo hrací plochu Křapka.
57'
Prekop si kryl balon před Gomezem, ten ho dle sudího atakoval s přílišnou intenzitou a signalizuje nedovolený zákrok.
56'
Hrubý oloupil o merunu Pavelku, o chvilku později se ale podobně suverénně s driblujícím Beranem vypořádal Sadílek.
55'
Hosté opět vystavují postupný útok až od stoperské trojice.
54'
Po rozmíšce brankáře Sparty s Prekopem se Ďolíčkem nese ohlušující pískot.
54'
Exekuce se nakonec ujal Hybš, jehož přetažený centr ale Křapka jen přizvedl do vzduchu, odkud jej stáhl Vorel.
53'
Z volného kopu, který je spíše takovým zkráceným rohem, Bohemians touží odpovědět. K balonu se staví dvojice Hrubý-Hybš.
52'
I druhý gól v utkání padl po standardní situaci, tentokráte ale jásá sektor hostí. Po Sadílkově dlouhém autu se odrazila meruna k Pavelkovi, jemuž se blok zelenobílých těl prostřelit nepodařilo. V následné skrumáži se nejlépe zorientoval VÁCLAV SEJK, který po přesném zakončení může slavit první branku v sezoně. 1:1!
52'
Brejk Sparty po ambiciózní, leč nepřesné přihrávce Berana rezultuje jen v autové vhazování. Lidský katapult Sadílek se již chystá uvést míč do hry.
51'
Ladislav Mužík otravoval Gomeze poblíž rohového praporku tak vehementně, že stoperovi Sparty nezbyla jiná varianta než odkop za postranní čáru.
50'
Gomezův ostrý centr doputoval na hlavu Sejka, jeho oblouček z hranice vápna ale Reichlovi stačilo pouze kontrolovat.
50'
Což bude platit i po nedovoleném zákroku, jehož obětí se stal Pavelka.
49'
Vydrův podseknutý pas na křídlo zachytil Hůlka. Po jeho malé domů a nepřesvědčivém odkopu Reichla ale hrají opět hosté.
47'
Nechybělo mnoho a domácí mohli podruhé udeřit z rohu. Hrubý tentokráte adresoval centr Jindřiškovi, jehož zakončení hlavou v pádu jen těsně minulo prostor mezi třemi tyčemi.
47'
Mužík se na křídle obtočil okolo Vydry a z téměř ztracené pozice dokázal pro své barvy získat rohový kop.
46'
Pavelka si v souboji kapitánů poradil s Jindřiškem a vysunul Olatunjiho. Nigerijec mu laskavost vrátil, jenže Pavelka následně hlavou zamířil těsně vedle levé tyče.
46'
ze hřiště odchází Adam Kadlec, přichází Antonín Křapka.
46'
Začal druhý poločas.
A vypadá to, že došlo překvapivě ke změně na straně Boheminans.
Hosté už se vrátili na hrací plochu, na klokany se ještě bude nějakou chvilku čekat.
Druhé dějství začne přibližně v 18:33.
Dá se očekávat, že do obměněné sestavy Sparty, v níž dostali příležitost členové širšího kádru, trenér Brian Priske o pauze sáhne. Hráči jako Birmančevič či Kairinen by totiž hosty mohli trochu rozhýbat. Kam sáhnout má ale i kouč Bohemians Jaroslav Veselý, vždyť na střídačce zatím posedává například Matoušek.
„To je vono,“ skanduje kotel domácích příznivců. Jejich oblíbenci totiž v poločase osmifinále MOL Cupu proti Spartě vedou o gól zásluhou přesné hlavičky Adama Kadlece po centru Hrubého z rohu. Své šance měli i Letenští, tu největší ještě za nerozhodného stavu Sadílek. S vybíhajícím Reichlem ale přeloboval i branku Bohemians.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
I tentokráte se ale defenziva domácích činila, pochvalu za obrannou hlavičku zaslouží Hybš.
45+1'
Který si hosté zopakují, jen z druhé strany.
45+1'
Na druhé straně se zaskvěl Vondra, který přečetl kličku Sejka a místo střely ze slibné příležitosti má Sparta k dispozici jen roh.
45'
Mužík z pravé strany vápna nastřelil míč na první tyč, kde na něj těsně nedosáhl Prekop. V případě, že by domácí forvard zakončoval, by měl na noze téměř tutový gól.
44'
Vhazování Hybše našlo Hůlku, jehož nákop vracel do ohně hlavou Köstl. Kdyby měl Ladislav Mužík postavu Jana Kollera, možná by i zakončoval z velmi nebezpečného prostoru. Takhle ho balon jen přelétl.
44'
Hrubého centr Mejdr raději jen protečoval na aut pro domácí.
44'
Domácí mají možnost poslat z volného kopu míč přímo do vápna. Postará se o to zřejmě Hrubý nějakých čtyřicet metrů od Vorla.
43'
Tak tohle byl moment jak ze silvestrovského sestřihu. Sadílek při exekuci standardky podklouzl a trefil záda odbíhajícího Ševčíka, čímž daroval Bohemians kop od branky.
42'
Po šťastném odrazu míče se dostal Zelený až do šestnáctky Bohemians, jeho střelu pravou na zadní tyč ale dokázal zablokovat Vondra. Roh pro Spartu.
41'
Sejk pasem do levé strany vybídl k centru Ryneše, po bloku Kadlece se k němu meruna dostala zpátky. Mladý forvard se nerozpakoval a vypálil, jenže z hranice vápna mířil pár decimetrů nad břevno.
40'
Mužík při napadání podklouzil, čímž zfauloval Gomeze, a ještě si u toho asi sám ublížil. Bude ale v pořádku.
39'
Protiútok Bohemians zhatil jasný ofsajd, v němž se ocitl Hybš, mimochodem odchovanec Sparty.
39'
Ševčíkovu průnikovou přihrávku do šestnáctky nenechal projít za sebe Kadlec.
38'
Prekop se již poněkolikáté nenechal rozhodit dotírajícím soupeřem a nepůjčil míč Spartě. Pak jej předal Beranovi, jehož oblouček Mužíkovi byl ale až moc dlouhý.
36'
Köstl si na pravé straně udělal dobrý den z Ryneše a vnikl až do vápna. Poté se snažil o zakončení bodlem, které ale obrana Sparty dobře zblokovala. Balon se odrazil k Prekopovi, jehož obstřel z dvaceti metrů si ale cestu do sítě nenašel, jelikož nabral přílišnou výšku.
35'
Mejdr zrychlil hru na Sadílka, ten ale možná prováhal ideální možnost k finálnímu pasu. Sparta každopádně zůstává v kombinaci.
34'
První napomenutí pro hosty. Vysloužil si ho Václav Sejk (AC Sparta Praha) za to, že Berana dohrál poté, co drobný středopolař odhlavičkoval míč na hranici pokutového území.
34'
Vondra v akci, díl druhý. Tentokráte v pádu odkopl průnikovou přihrávku Ryneše, jejímž adresátem se asi měl stát Pavelka.
33'
Vondra výborným vystoupením zastavil kontr Olatunjiho.
32'
Rynešův centr by býval našel přesně Olatunjiho hlavu, Reichl se ale vyšplhal do vzduchu a vyboxoval jej pryč. Následně míč opět poskakoval vápnem, načež se vykulil k Rynešovi, jehož dělovka ohrozila pouze diváky za brankou domácích.
32'
Ladislav Mužík si užívá zasloužený potlesk obecenstva. Nejprve přesprintoval Sejka a nedovolil mu poslat merunu do vápna, následně centr téhož hráče srazil na roh.
31'
K další rozehrávce od brankáře se chystají hosté.
31'
Ryneš přišel o balon v souboji s Beranem a následně jej netahal za dres, nýbrž za trenýrky. I tím ale porušil pravidla kopané a je tedy pískán nedovolený zákrok.
30'
Ševčíkův rohlík proskákal na hranici malého vápna, nikomu se jej ale nepodařilo zasáhnout. Míč nakonec doputoval do zámezí.
29'
Ústředními postavami dalšího momentu byli opět Ryneš s Köstlem. Druhý jmenovaný srazil centr toho prvního na roh.
28'
Sadílkův centr z otočky doskákal až k rohovému praporku, kde balon udržel ve hře Köstl. Prekop po jeho přihrávce ve velmi těžké pozici zapracoval skvěle a našel opět Köstla, ten ale na Ryneše nevyzrál.
28'
Ševčík nasadil patičkou jesle Hůlkovi, následně jím byl faulován. Sparta rychle rozehrála.
27'
Na druhé straně si Prekop po vzoru Dalibora Jandy zahrál kličkovanou. Na dobrou práci spoluhráče mohl pumelicí zpoza šestnáctky navázat Hrubý, jenže promáchl.
26'
Ševčíkův volný kop si zpracoval Mejdr a po kličce Jindřiškovi centroval do vápna. Po následné skrumáži padl s křikem na hrací plochu Pavelka, penalta se ale i přes protesty Letenských kopat nebude.
24'
Jan Vondra (Bohemians Praha 1905) na ose hřiště zezadu poslal na trávník Olatunjiho. Stává se tak po Kadlecovi druhým členem tříčlenné obrany domácích se žlutou kartou.
24'
Sparta se snaží odpovědět poklidnou kombinací, tak, jak je u ní zvykem.
22'
Bohemians právě vstřelili branku!
Erupce radosti v Ďolíčku, domácí otevírají skóre. A provedli to více než jednoduše. Na hrubého milimetrový centr od praporku si parádně naskočil ADAM KADLEC a hlavičkou k tyči nedal Vorlovi šanci zasáhnout. 1:0!
22'
Kadlec rozehrál podél lajny na Köstla, jehož přízemní pobídku do šestnáctky zblokoval Ryneš. Bohemians mohou zahrozit od praporku díky rohovému kopu.
21'
Prekop v těžké pozici zkrotil balon hrudí a poslal jej z otočky za sebe, po Vydrově hlavičce vhazují domácí z úrovně půlící čáry.
20'
Beran oslovil pasem na levou stranu Hybše, jehož přízemní centr těsně nestihl Mužík a meruna tak putuje do Vorlových rukavic.
19'
Už se zdálo, že Sparta zaútočí po levé straně, Zelený s Rynešem ale nakonec ofenzivní tažení zbrzdili a ve snaze udržet balon přihráli směrem vzad.
18'
Mužík stahovačkou obešel Mejdra, který ho poté povalil. Podle sudího si ale počínal čistě, což se vůbec nelíbí domácímu kotli.
17'
Ševčíkův bochánek ze standardky ale ze vzduchu pohodlně stáhl Reichl.
16'
Adam Kadlec (Bohemians Praha 1905) si vysloužil žluté napomenutí za to, že zezadu rukama stáhl unikajícího Sejka.
15'
Akce Sparty pokračovala nadějně vypadajícím centrem Ryneše, který ale o pár čísel přeletěl hlavu Olatunjiho.
15'
Na opačné straně hřiště se činil Reichl, který vyběhl těsně za pravý kraj vápna a skluzem upálil balon sprintujícímu Sejkovi.
14'
Po nakrátko rozehraném rohu zůstal ve vápně Sparty trestuhodně volný Hybš, jemuž předal míč Beran. Levý halvbek domácích při pokusu o obstřel ale zamířil pouze do připraveného Vorla.
13'
Dvojice Beran-Mužík s vypětím všech sil vybojovala na Zeleném a Rynešovi první roh pro Bohemians.
13'
Míč putuje od hlavy Zeleného do autu.
12'
Sejkův oblouček na levé křídlo by ale Ryneš nedostihl ani na motorce. Vykopávat tak může Reichl.
12'
Sparta utahuje šrouby a opět si vyměňuje přihrávky na útočné polovině.
11'
Pěkná kombinace Sparty div neměla gólové vyústění. Ševčík geniální kolmicí do vápna vysunul Sadílka, tomu se sice podařilo přehodit Reichla, jenže také břevno domácí branky.
10'
Kadlec tvrdě, ale čistě dostoupil Sejka, čímž mu znemožnil přebrat balon. Köstl následně svoji dlouhou přihrávkou ale žádného adresáta z řad klokanů nenašel.
9'
Mužík po Kadlecově nákopu na křídlo absolvoval souboj se Zeleným, jenže vybíhal z postavení mimo hru.
8'
Olatunji si takřka zápasnicky pokryl merunu před Vondrou a ač domácí reklamovali faul, hra běžela dál. Ryneš ale na dobrou práci kolegy nenavázal a odcentroval jen do země nikoho.
7'
Pavelka šikovně prodribloval do vápna a obloučkem na zadní tyč vyzval k zakončení Sadílka. Jeho volej ze slibné pozice ale neprošel přes blok těl v zelenobílém.
6'
Gomez pasem za beky nastartoval Olatunjiho, ten ale zaváhal a nakonec daroval soupeři aut.
6'
Opět se utkali Kadlec se Sejkem, tentokráte ze souboje ale vyšel vítězně domácí stoper. Ten svého soka položil na zem mazáckou zasekávačkou, jenže následně nerozehrál přesně.
5'
Sejkův presink rozhodil Kadlece natolik, že mladý odchovanec Bohemians po ne úplně ideálním prvním dotyku odevzdal balon soupeři.
4'
Po nákopu Gomeze ale o míč přišli a na tahu jsou opět domácí.
4'
Sparťané v poklidu kombinují až od Vorla.
3'
Levonohý univerzál domácích bude v pořádku, balon uvede do hry Reichl.
2'
Ryneš od praporku našel pouze hlavu Hybše. Ten byl navíc po odhlavičkování míče pryč z pokutového území nepříjemně dohrán Pavelkou a ztěžka se zvedá.
2'
Ryneš se přes Köstla uvolnil k centru z levé strany, dobře postavený Kadlec jej ale dokázal srazit na první rohový kop utkání.
1'
První útok Bohemians táhl Köstl, jeho kolmici podél pravé postranní čáry, adresovanou Mužíkovi, si ale pohlídal Vydra.
1'
Výkopu se ujali hosté, kteří oblékli venkovní černou sadu dresů. Klokani pak pochopitelně hrají v zelené a bílé.
1'
Utkání právě začalo.
Ještě před výkopem bude vyhlášen nejlepší hráč Bohemians za loňskou sezonu, v hlasování fanoušků zvítězil legendární Josef Jindřišek, který momentálně za skandování tribun přebírá individuální trofej.
Oba týmy již v doprovodu maskota MOL Cupu i tradičního domácího klokana nastupují na hrací plochu, začneme za pár minutek.
Do úvodního výkopu zbývá necelých deset minut, oba celky tak již po rozcvičce zalezly zpět do kabin a finišují předzápasové přípravy. Ďolíček se mezitím slušně plní, je zaděláno na více než solidní atmosféru.
Úvodní sestavy:

Bohemians Praha 1905: Reichl – Kadlec, Vondra, Hůlka – Köstl, Hrubý, Jindřišek (C), Hybš – Beran – Prekop, Mužík
Náhradníci: Valeš – Shejbal, Matoušek, Dostál, Hála, Křapka, Smrž.
Trenér: Jaroslav Veselý

AC Sparta Praha: Vorel – Vydra, Gomez, Zelený – Mejdr, Pavelka (C), Sadílek, Ryneš – Ševčík, Olatunji, Sejk
Náhradníci: Vindahl – Kairinen, Birmančevič, Pešek, Sörensen, Wiesner, Schánělec.
Trenér: Brian Priske

Rozhodčí: Petřík – Kubr, Matoušek.
VAR: Kocourek – Pečenka.
AC Sparta Praha

Družina Briana Priskeho vrátila na Letnou radost, to je bez diskuze. Po desetiletém čekání Sparta na jaře opět oslavila mistrovský titul, navíc se probojovala i do základní skupiny Evropské ligy. Poslední dvě soutěžní utkání ale nevyšly tak úplně podle plánu. Sparta i přes drtivý tlak v úvodních sedmdesáti minutách remizovala v EL s nenáviděnými Rangers (0:0), v obměněné sestavě pak padla v neděli v Mladé Boleslavi (1:3). V lize tak spadla na druhé místo, bod za vedoucí Slavii.

Odhadovat, kdo ze Sparty nastoupí a mohl by tedy zazářit, není jednoduché. O možná mírně specifický zápas ale půjde pro Adama Karabce. 20letý ofenzivní záložník se skvělou levačkou totiž s fotbalem začal v minipřípravce Bohemians, v mladém věku ale klokany opustil a platí i tak za odchovance Sparty.
Bohemians Praha 1905

Klokani zatím prožívají doslova průměrnou sezonu. Po té loňské, kdy je čtvrté místo v lize vystřelilo až do předkol pohárové Evropy, jsou v nejvyšší soutěži osmí. Naposledy absolvovali přetěžké domácí utkání se Slavií a z vršovického derby odešli poraženi výsledkem 0:2. V MOL Cupu zatím odehráli jeden jediný zápas, který skončil vysokým triumfem 7:1 na hřišti třetiligového Kolína.

Trenér Jaroslav Veselý se vyjádřil, že jestli mají Bohemians nějakou šanci získat trofej, tak právě tu pohárovou. Nemilosrdný los osmifinále jim ale přisoudil Spartu, velmi těžkého soupeře. I proto bude nutné, aby brankáři odvedli co nejlepší výkon, ať už se v základní jedenáctce objeví Martin Jedlička, hostující z Viktorie Plzeň, nebo letní posila klokanů Michal Reichl.
Krásnou středu všem fanynkám a fanouškům české kopané! Pracovní týden nám zpestří hned čtyři duely osmifinále MOL Cupu, z nichž jeden by se dal označit za skutečný šlágr. V malém pražském derby totiž Bohemians Praha 1905 v kultovním Ďolíčku přivítají úřadujícího mistra ligy, AC Sparta Praha. U textového přenosu z utkání vás vítám a přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.