Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Stuttgart - 27. dubna 2024   18:30

Ukončeno
Leverkusen
61' Adli (Grimaldo) • 90+7' Andrich (Hincapié)
2:2
(0:0)
Stuttgart
47' Führich   • 57' Undav  (Millot)
Leverkusen
Sestavy:
Hrádecký (C) – Kossounou, Tah (46. Hincapié), Tapsoba – Frimpong (89. Stanišić), Palacios, Andrich, Grimaldo (89. Tella) – J. Hofmann (74. Wirtz), Schick (74. Boniface), Adli.
Sestavy:
Nübel – Stergiou (81. Rouault), Anton (C), Itó – Leweling (90+2. Stenzel), Karazor, Millot (74. Dahúd), Mittelstädt – Undav (74. Čong U-jong), Führich (81. Katompa) – Guirassy.
Náhradníci:
Bredlow – Haraguči, Raimund.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:7. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:19.
Je konec! Další šílený závěr utkání, který rozhodl o tom, že i přestože domácí půl hodiny před koncem prohrávali o dvě branky, tak dokázali vyrovnat a prodloužit svoji sérii neporazitelnosti o další zápas, v pořadí již 46. Jistý mistr letošnáho ročníku Bundesligy prohrával po gólech Führicha a Undava již 0:2, ovšem díky gólům ze 61. minuty z nohy Grimalda a ze sedmé minuty nastavení dokázali domácí srovnat gólem Andricha! Poprvé v sezóně domácí Leverkusen čelil dvoubrankovému vedení soupeře a stejně opět neprohrává. Neuvěřitelná šňůra tak zůstává nepřerušena a Leverkusen stále může získat zlatou trofej za vítězství nebo remízu ve všech zápasech této sezóny Bundesligy. S pohledem na statistiky se s vámi loučím a budu se na vás těšit u dalšího zápasu německé Bundesligy či jiné top evropské ligy. Do té doby na počtenou!
90+7'
Konec zápasu.
90+7'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Obrovská senzace v BayAreně! Po centru Wirtze se míč odrazil od Hincapiého k ROBERTU ANDRICHOVI, který dokázal po zemi dostat míč do branky, i když se k teči dostali ještě domácí a série neporazitelnosti Leverkusenu se prodlužuje na 46 utkání!
90+6'
Faul na Adliho, po kterém mají domácí ještě k dispozici přímý kop. Poslední příležitost utkání.
90+4'
Tento centr byl odvrácen k Tellovi a po druhém centru do vápna se píská faul na brankáře Nübela a je zřejmě rozhodnuto!
90+3'
Stanišićův centr byl také zblokován a penalta se po pádu Palaciose nepíská. Leverkusen má nyní k dispozici rohový kop.
90+3'
Tellův centr je zblokován a míč míří na polovinu Leverkusenu.
90+2'
Poslední střídání na straně Stuttgartu. Ze hřiště odchází Leweling, místo kterého nastupuje Stenzel.
90+1'
Boniface poslal míč do vápna, ovšem šel k Nübelovi, který si míč stahuje a posílá jej daleko od své branky.
90'
Faul Hincapiého. Rozehrávají hosté.
90'
Centr Hincapiého si stahuje Nübel a Leverkusenu se krátí čas na srovnání.
89'
Dvojité střídání Leverkusenu. Na poslední minutky naskakují Stanišić a Tella místo Frimponga s Grimaldem.
88'
Palacios vybojoval míč, ale neměl komu nahrát a míč snadno ztratil.
87'
Vynikající zákrok Hrádeckého, který střelu Guirassyho z bezprostřední blízkosti dokázal skvěle zablokovat pravou rukou a Stuttgart bude zahrávat jenom rohový kop.
87'
Grimaldův centr si stáhl Nübel a zakládá protiútok.
86'
Po sraženém centru je zde další rohový kop.
86'
Velké zaváhání v rozehrávce hostů, kteří darovali Leverkusenu rohový kop.
85'
Boniface se dostal do vápna, předal míč pod sebe, ale spoluhráče nenašel.
84'
Aut pro hosty na vlastní polovině.
83'
Žlutá karta pro Hincapiého po stažení zezadu za krk.
83'
Silas Katompa ztrácí míč a ten došel k Hrádeckému.
82'
Autové vhazování pro domácí na polovině hřiště.
81'
Dvojité střídání Stuttgartu. hřiště opouští Stergiou a Führich, nahradí je Rouault a Katompa.
80'
Offside Guirassyho. Rozehrávka pro domácí.
79'
Čong se dostal za obranu, ovšem nakonec míč končí v zámezí a rozehrává Hrádecký.
77'
Neuznaný gól domácích!
Po centru se k hlavičce pod sebe dostal Tapsoba, ovšem ten byl v offsidu, takže branka, kterou poté dával Odilon Kossounou neplatí a pokračuje se se skóre 1:2.
77'
Po faulu na Frimponga vidí i Mittelstädt žlutou kartu a je tu šance na centr do vápna pro domácí.
76'
Frimpong se po nahrávce se Wirtzem dostal k centru, ovšem míč e odklizen a končí až na polovině Leverkusenu.
74'
Střídání i na straně Stuttgartu. Hřiště opouští Millot a Undav, nastupují Dahúd a Čong U-jong.
74'
Dvojité střídání domácího týmu. Ze hřiště odchází Hoffman a Schick, přichází Wirtz a Boniface.
73'
Palaciosova přihrávka na Schicka nebyla přesná a opět míří dopředu Stuttgart.
72'
Obrovská šance pro Serhoua Guirassyho! Dostal nabídku od Führicha před branku, ovšem podklouzl a míč propadl až na zadní tyč, kde nebyl vůbec nikdo.
71'
Grimaldova střela nenašla cíl a Nübel rozehrává od branky.
70'
Oba trenéři vidí žlutou kartu, jak Alonso, tak i Hoeness.
69'
Žlutá karta pro Enza Millota po podražení kousek před šestnáctkou! Dokáží domácí vyrovnat?
68'
Hosté se opět ubránili, ovšem Leverkusen zatlačil hostující tým na vlastní polovině.
67'
Frimpong zasekl míč na malém vápně a předal jej pod sebe. Střela Hoffmana byla tečována a končí rohem.
66'
Další šance po nástřelu Schicka, který však zachycuje Nübel a míč končí mimo vápno.
65'
Dvě obrovské šance Leverkusenu! Nejprve dělovka ze šestnáctky, kterou vyrazil Nübel a poté ještě zázračně vytěsnil druhou střelu nad břevno a je tu roh pro domácí.
65'
Frimpong nenašel Adliho, ale Leverkusen ještě vybojoval míč zpět.
64'
Faul na Grimalda, po kterém bude kousek od své branky rozehrávat Leverkusen.
64'
Faul Tapsoby, po kterém rozehrává Stuttgart.
63'
Rozehrávka, kterou má na starosti Nübel.
61'
Leverkusen nechce ani dnes prohrát a začíná s tím něco dělat! Grimaldo nabil AMINOVI ADLIMU na hranici šestnáctky a ten zakončil na vzdálenější tyč! Na tuto střelu brankář Nübel nedosáhl a míč tak končí v síti a Leverkusen prohrává už jen o jednu branku.
60'
Přímý volný kop pro domácí po faulu na Adliho.
59'
Velká šance Guirassyho, který však z první netrefuje o pár decimetrů branku Hrádeckého.
59'
Žlutá kart apro Andricha za stažení zezadu.
57'
Stuttgart právě vstřelil branku!
A je to 0:2! Hrádeckého nákop vystihl obránce Stuttgartu, poslal míč dopředu, kde jej neodkopnul Andrich, a k míči se dostal DENIZ UNDAV, který posílá hosty do dvougólového vedení po střele k tyči. Hrádecký byl bez šance. Leverkusen tuhle situaci tento rok ještě nezažil a uvidíme, jak se s ní popasuje.
56'
Leonidas Stergiou se dostal k zakončení zpoza vápna, ovšem jeho střela nenašla branku domácích.
56'
Vhazování pro hosty na vlastní polovině.
55'
Zbytečná ztráta, po které se k míči dostávají opět hráči hostů.
54'
Grimaldo prošel kolem dvěma hráčů, ovšem třetího už nepřekonal, protože Grimalda fauloval a Leverkusen pokračuje do útoku.
53'
Hosté drží míč a snaží se ho neztratit.
52'
Frimpong se dostal po křídle do vápna, ovšem jeho centr na zadní tyč nikoho nenašel ale míč ještě dobíhají hráči Leverkusenu.
51'
Führich se dostal do útoku, předal pod sebe, ale Leweling ztrácí míč.
50'
Centr Andricha končí u Nübela, který si pokládá míč na zem a rychle rozehrává.
47'
Velký šok na začátku druhé půle! Jamie Leweling se dostal za obranu a k zakončení, tuto střelu dokázal Hrádecký vyrazit, ovšem jen k CHRISI FÜHRICHOVI, který posílá hosty do vedení po dorážce do odkryté branky.
46'
O poločase došlo ke střídání na straně domácích. Hřiště opustil zraněný Tah a místo něj do druhé půle vyběhl Hincapié.
46'
Začíná druhá půle. U míče jsou domácí.
46'
Začal druhý poločas.
Je za námi zajímavá první půle utkání mezi domácím Bayerem Leverkusen a hostujícím Stuttgartem. Gól jsme v ní neviděli, šance ovšem rozhodně ano! K jedné velké šanci se dostal Serhou Guirassy, ovšem jeho zakončení hlavo skončilo kousek vedle levé tyče branky Hrádeckého. Poté se do velké šance dostal také Patrik Schick, když dorážel z voleje po střele Grimalda, ovšem jeho střela na odkrytou branku skončilo nad brankou Nübela. Uvidíme ve druhé půli nějaké branky nebo zápas skončí bezbrankovou remízou? To zjistíme již za chvíli, druhá půle započne zhruba v 19:32.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Andrichova střela končí nad brankou a to je poslední, co se v první půli stalo.
45+1'
Po faulu kousek za šestnáctkou se Leverkusen dostává k zajímavé standardní situaci! K míči se staví Grimaldo a Andrich.
45'
Nübel se opět dostal k míči, ale jeho dlouhý nákop nebyl přesný.
45'
Po bloku Ita vhazují domácí.
44'
Faul Mittelstädta, po kterém rozehrává Tah.
43'
Adli vypíchl míč protihráčí, ovšem ukopl si jej moc a hraje Stuttgart.
42'
Odilon Kossounou a Deniz Undav vidí žluté karty za drobnou rozmíšku, která proběhla mezi těmito dvěma hráči.
41'
Maximilian Mittelstädt poslal zajímavý míč na zadní tyč, kam nestačil doběhnout Hrádecký, ovšem Millot také nedokázal zachytit míč a rozehrává se od branky Leverkusenu.
40'
Tah se dostal k míči dříve než Guirassy a posílá míč dopředu.
39'
Kossounou posílá míč do autu a vhazuje Stuttgart.
38'
Frimpong vybojoval míč, ale ihned jej ztrácí po nepřesné přihrávce.
38'
Míč je na kopačkách domácích, kteří se postupně dostávají dopředu.
37'
Po faulu na Frimponga na polovině hřiště domácí rozehrávají přímý kop.
36'
Stuttgart rychle vybojoval míč a vhazuje na polovině domácího celku.
36'
Dlouhý centr za obranu sbírá Hrádecký, který ihned středem rozehrává.
35'
Hoffman nedostal míč k Schickovi a je opět u Nübela.
34'
Hoffman předával míč po zemi pod sebe, ale obránci si pohlídali tento míč, který nakonec končí v rukavicích Nübela.
33'
Tapsoba se dostal skvěle za obranu a centroval pod sebe, ovšem to se mu moc nepovedlo a míč končí u brankáře Nübela.
32'
Jamie Leweling ovšem ze standardky netrefuje branku a a domácí mají odkop od branky.
31'
Palacios vidí po faulu zezadu žlutou kartu a Stuttgart bude zahrávat přímý kop.
30'
Palacios chybně přihrál a dopředu míří Stuttgart.
29'
Obrovská šance pro Leverkusen! Grimaldo se skvěle dostal za obranu, Alexander Nübel si připsal zákrok, ovšem míč se odrazil k volnému Schickovi, který zakončoval z voleje a měl dávat gól, ovšem branku netrefil a Stuttgart rozehrává od branky.
28'
Chris Führich skvěle proběhl po levé straně, ovšem Kossounou se vrátil a vybojoval míč pro domácí.
28'
Domácí se dostali zpět k míči a vhazují blízko půlky hřiště.
27'
Tapsoba při hlavičce fauloval Ita a píská se útočný faul.
26'
Po faulu na Palaciose budou domácí zahrávat přímý kop.
26'
Centr Hoffmana nebyl přesný, ovšem Leverkusen stále okupuje polovinu hostů.
25'
Nübel ovšem při rozehrávce zachyboval a Adli vybojoval rohový kop.
24'
Schick skvěle vypíchnul míč Itovi, ovšem jeho zakončení nebylo vůbec přesné a letělo někam k rohovému praporku. Odkop od branky pro Nübela.
23'
Domácí se výborně ubránili, ovšem Stuttgart zůstává u míče.
23'
Maximilian Mittelstädt trefil Kossounoua a Stuttgart zahrává rohový kop.
22'
Hoffman byl skvěle obrán o míč a útočí zase hosté.
21'
Jamie Leweling ztratil míč v pokutovém území a poté fauloval Palaciose, a tak musí hosté zase na svou polovinu.
20'
Schick se dostal k zakončení z první na hranici šestnáctky, ovšem nepodařilo se zakončit tak, aby míč doletěl až k brance kvůli bloku Ita.
19'
Grimaldo byl faulován na vlastní polovině a domácí můžou útočit.
18'
Domácí se nedostali ani k zakončení a Stuttgart znovu může rozehrávat.
17'
Vhazování pro domácí celek.
16'
Po nepřesném nákopu se k míči dostal Palaios, který okamžitě rozdal na Frimponga a Leverkusen nyní tlačí na soupeře.
15'
Stuttgart se opět dostává k míči a nyní hraje i Nübel.
14'
První obrovská šance zápasu! Guirassy se dostal k hlavičce po centru ze strany, ovšem tento útočník svou hlavou míjí branku, ale jen o pár centimetrů. Velká škoda pro hosty!
13'
Tento nákop nebyl úspěšný, ovšem po několika dalších ztrátách se k míči vrací Stuttgart.
13'
Palacios po chvíli rozjel aktivní pressing, ovšem nebyl úspěšný a Ito posílá míč dopředu.
12'
Stuttgart je stále u míče, ovšem byl vytlačen hluboko na svoji polovinu.
11'
Kossounou si nepohlídal míč a vhazuje Stuttgart.
10'
Adli poslal přízemní centr na zadní tyč, kam dobíhal Frimpong, ovšem mu to podklouzlo a míč proletěl do autu.
9'
Po nepřesném centru se k míči vrací domácí Bayer.
9'
Tapsoba zblokoval střelu Guirassyho a Stuttgart byl zatlačen na vlastní půli.
8'
Frimpong se dostal do vápna po nahrávce Hofmanna a dával ještě pod sebe na zadní tyč, kde asi čekal Patrika Schicka, ale míč prošel do zámezí a znovu rozehrává Nübel.
7'
Palacios si neporozuměl s Adlim a míč končí v zámezí.
6'
Andrichovo zakončení nenašlo cíl a Nübel rozehrává od branky.
5'
Tapsoba těsně před Guirassym uklidil míč do bezpečí a Leverkusen míří do protiútoku.
5'
Odilon Kossounou prošel po pravé straně, nahrál Frimpongovi, který se snažil centrovat, ovšem jeho centr byl zblokovaný a hosté se ubránili.
4'
Palacios byl faulovaný a Leverkusen pokračuje.
4'
Tah si pohlídal dlouhý míč a k míči se vrací domácí Leverkusen.
3'
Amine Adli se dostal do vápna a šel k zemi, ovšem nepíská se a nyní budou hosté vhazovat.
2'
Míč se dostal po teči Chrise Führicha až k Hrádeckému a ten ihned rozehrál dopředu.
1'
Nübel musel z branky a dokázal uklidit míč do bezpečí ke svým hráčům.
1'
Je rozehráno, U míče začínají hosté ze Stuttgartu.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Tapsoba – Frimpong, Palacios, Andrich, Grimaldo – J. Hofmann, Schick, Adli.
Náhradníci: Kovář – Arthur, Boniface, Hincapié, Mbamba, Puerta, Stanišić, Tella, Wirtz.
Trenér: Xabi Alonso

VfB Stuttgart: Nübel – Stergiou, Anton (C), Itó – Leweling, Karazor, Millot, Mittelstädt – Undav, Führich – Guirassy.
Náhradníci: Bredlow – Dahúd, Haraguči, Čong U-jong, Raimund, Rouault, Katompa, Stenzel.
Trenér: Sebastian Hoeness

Rozhodčí: Zwayer – Lupp, Gorniak.
Podzimní utkání mezi těmito celky skončilo remízou 1:1, ovšem potkali se ještě v únory v rámci čtvrtfinále německého poháru a zde byli úspěšnější domácí, kteří zvítězili 3:2 a nyní jsou už i ve finále poháru. Snad uvidíme velice atraktivní utkání plné gólů! Zápas začíná v 18:30 a já vás na něj prostřednictvím tohoto přenosu vezmu!
Jak jsem již zmínil, Leverkusenu patří první místo s nedostižitelným náskokem čtrnácti bodů před druhým Bayernem Mnichov. Stuttgart je jedním z týmů, které bojují o základní skupinu Ligy mistrů a aktuálně mu patří třetí místo a nachází se pouhé tři body za druhým Bayernem. Oba týmy jsou také ve velmi dobré formě! Domácí Leverkusen si prodloužil šňůru neporazitelnosti o další zápas remízou 1:1 s Dortmundem, kde hráči Bayeru zachraňovali remízu v posledních minutách. Domácí taktéž postoupili do semifinále Evropské ligy přes londýnský West Ham poměrem v součtu 3:1. Hosté z posledních pěti utkání jedno prohráli, a to s Brémami, kterým patří až jedenácté místo, ovšem dokázali Stuttgart překvapit. Jinak ovšem v předchozích utkáních třikrát zvítězili a jednou remizovali.
Zdravím všechny fanoušky kvalitního a především pak toho německého fotbalu! Ve 31. kole nám na řadu přišlo utkání mezi jistým mistrem Bayerem Leverkusenem a týmem VfB Stuttgart.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.